reklama

Google chystá u aplikací Dokumenty, Tabulky a Prezentace tmavý režim

Google chystá u aplikací Dokumenty, Tabulky a Prezentace tmavý režim
2020-06-19T13:36:08+02:00
• 19. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Za poslední dva roky se značně změnil přístup zejména vetší společnosti dodávajících operační systému přístup ke vzhledu. Dočkali jsme se rozsáhlé podpory tmavého vzhledu, což má pozitivní dopad na spotřebu energie, hlavně u OLED displejů. Je zde ale i jiný efekt, který ocení uživatelé na všech typech zařízení. Samozřejmě myslíme používání v noci, kdy tmavý vzhled neoslňuje. Už mnoho aplikací nabízí podporu tmavšího zobrazení a nyní se chystá změna pro Dokumenty, Tabulky a Prezentace od Googlu.

Dokumenty, Tabulky a Prezentace

Google již zavedl tmavý vzhled u mnoha aplikací, ale stále se najdou takové, kde je k dispozici jen světlý režim, respektive svítí bílou barvou na každém kroku. Jednou z nich jsou aplikace řadící se do kategorie kancelářských. Podařilo se ale objevit ve zdrojovém kódu, že Dokumenty, Tabulky a Prezentace od Googlu se připravují na nasazení tmavého režimu.

image 3 1080x2160x image 2 1080x2160x image 1 1080x2160x image 1080x2160x

Zdroj: androidpolice.com, Alessandro Paluzzi (@alex193a)

Dokonce se podařilo aktivovat některé části kódu, díky čemuž se můžeme podívat, jak bude vypadat tmavý režim u těchto aplikací. Asi byste si mysleli, že bude k dispozici jen pro základní přehled souborů a nastavení, ale ve skutečnosti se dotkne i editorů, takže budete moci psát a vytvářet v „dark mode“.

image 7 1080x1080x image 6 1080x1080x image 5 1080x1097x

Zdroj: androidpolice.com, Alessandro Paluzzi (@alex193a)

Dle dostupných informací jen aplikace Prezentace nebude poskytovat plný tmavý mód, respektive nebude k dispozici v plném rozsahu v editoru. Nyní si tedy musíme počkat, až Google představí aktualizace s těmito novinkami. Otázkou je, jestli se podobné změny dočkají i webové verze.

logo-app Dokumenty Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Tabulky Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Prezentace Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: twitter.com, androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim