reklama

Série Galaxy A bude opět zajimavější

Série Galaxy A bude opět zajimavější
2020-07-18T14:48:47+02:00
• 19. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Samsung za svou historii udělal několik změn v rámci svých sérií, ale ve své podstatě zůstává u zavedené strategie. K dnešnímu dni má ve své podstatě čtyři základní linie – Note, S, A a M. První dvě spadají mezi top modely, série A je střední a vyšší střední třída, Galaxy M jsou spíše levnější modely. Nyní se objevují informace, že Samsung vrátí do Galaxy A mobilů jednu specifikaci, kterou jsme naposledy viděli před čtyřmi lety.

Galaxy A s OIS

Optická stabilizace obrazu se v dnešní době drží spíše u prémiových smartphonů, ale občas ji lze najít u modelů střední třídy. Zpravidla ji výrobci implementují, aby se nějak odlišili od konkurence. V případě Samsungu byla používána u Galaxy A v roce 2016, tedy v době mobilů s jedním foťákem na zadní straně.

Od té doby se jihokorejský výrobce vydal cestou většího počtu foťáků a dnes je poměrně běžné najít rovnou čtyři senzory na zadní straně. Příkladem je Samsung Galaxy A71 (recenze), kde je obsažen hlavní 64MPx foťák s elektronickou stabilizací a dále jsou zde foťáky s širokým úhlem záběru, makro snímač a také jeden pro určení hloubky ostrosti.

Galaxy A71 6 6000x3368x

Galaxy A71; Zdroj: Dotekomanie.cz

Vzhledem k tomu, že se více prodávají levnější modely Samsung bude chtít nějak nalákat zákazníky na novou řadu Galaxy A. Dle dostupných informací bude obsažena optická stabilizace obrazu minimálně u hlavního senzoru. Tohoto vylepšení bychom se měli dočkat u vyšší řady Galaxy A, přičemž první by měl být model Galaxy A72. Podobná vychytávka se asi objeví ještě u modelu Galaxy A52 a možná u Galaxy A42.

Můžeme očekávat vylepšení v případě procesoru, možná se dočkáme mírného navýšení kapacity baterie. Tyto modifikace ale nebudou dostatečně znatelné a proto se optická stabilizace může ujmout hlavního místa v marketingových kampaních.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat