reklama

Xiaomi Mi Band 5 oficiálně, větší displej a lepší nabíjení

Xiaomi Mi Band 5 oficiálně, větší displej a lepší nabíjení
2020-06-11T11:41:06+02:00
• 11. 6. 2020

Zdroj: Xiaomi

3

Nějakou dobu se spekulovalo o příchodu další generace chytrého fitness náramku Xiaomi Mi Band 5, přičemž se dostal do předprodeje ještě před dnešním oficiálním představení. Novinka nabízí nějaké vylepšení, ale revoluci nečekejte. V podstatě se jedná o původní mírně vylepšený model.

Moc změn se neodehrálo

Xiaomi již delší dobu slaví úspěch s chytrým náramkem Xiaomi Mi Band a lze předpokládat, že se hitem stane i verze Xiaomi Mi Band 5. Ta oproti původním generacím nabízí například magnetické uchycení nabíjecího konektoru, což rozhodně vylepší uživatelskou zkušenost.

Další změna se odehrála u displeje, který je větší. Konkrétně se nabízí 1,1palcový AMOLED panel s rozlišením 126 x 294 pixelů. Je chráněn odolnějším sklem a jeho jas je přibližně 450 nitů. Nechybí standardní fitness funkce jako měření kroků, srdečního tepu a nejrůznější aktivity. Samozřejmostí je měření spánku nebo dlouhé neaktivity.

Xiaomi Mi Band 5 913x646x

Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Band 5 nabízí odolnost vůči vodě 5 ATM, i tak nedoporučujeme s náramkem plavat, potápět se nebo skákat do vody. O konektivitu se zde stará Bluetooth 5.0 a existuje i verze s NFC. Nevíme, jestli dojde k rozšíření na globální trh s podporou možnosti bezkontaktního placení. Zatím nepadla ani jedna zmínka, ale vzhledem k tomu, že do Evropy zamíří čtvrtá generace s touto podporou, je pravděpodobné, že se dočkáme Xiaomi Mi Band 5 s NFC i u nás. Jen není známo, kdy se tak stane.

Náramek Xiaomi Mi Band 5 vydrží na jedno nabití 14 dnů, přičemž se dá dostat až na 20 dnů. Cena základního modelu je stanovena v Číně na 189 juanů (cca 624 Kč), s NFC pak přijde na 229 juanů (cca 756 Kč).

Zdroje: fonearena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Má barometr nebo nemá barometr?
Někde jsem četl že má mít barometr a tady ani zmínka…

Přemysl Vaculík

VIP 11. 6. 2020, 12:53

Oficiální stránky nic takového nezmiňují.

Roman Praslička

VIP 11. 6. 2020, 12:19
Android aplikace

Tak pokud platby u nás půjdou přes unionpay tak jako eh.. koza se nažere a zelí zůstane celé.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim