reklama

Dropbox má vlastního správce hesel, není ale pro všechny

Dropbox má vlastního správce hesel, není ale pro všechny
2020-06-05T16:30:36+01:00
• 5. 6. 2020

Zdroj: Dropbox

Dropbox je známá cloudová služba pro uchovávání a správu souborů. Poměrně nedávno jsme vás informovali o celkem nepříjemné změně, která se dotkla verze zdarma. Ke konci minulého roku jsme dočkali novinky Dropbox Transfer a nyní zde máme další novou službu v podobě Dropbox Passwords.

Dropbox Passwords

Jak již název napovídá, Dropbox Passwords je správcem hesel. V podstatě nabídne stejné funkce jako jiné podobné služby. Nejenže si bude pamatovat uživatelské údaje, ale bude také nabízet generování bezpečných a unikátních hesel. Nebude chybět synchronizace mezi zařízeními, přičemž přihlášení do služeb a aplikací bude na jedno kliknutí. Bude zde tedy přímá integrace automatického vyplňování.

unnamed 561x998x unnamed 1 561x998x unnamed 2 561x998x

Zdroj: Dropbox

Ke všem informacím bude mít přístup jen uživatel. Dropbox zde bude totiž používat techniku „zero-knowledge encryption“, což znamená, že služba nebude vůbec vědět, co je uloženo pod vaším účtem a jen uživatel bude mít ke všemu přístup.

V tuto chvíli jsou již aplikace k dispozici pro Android a iOS. Sice si je můžete stáhnout, ale nebudou fungovat. Služba je zatím v uzavřeném testu pro vybrané účty. Následně ale bude Dropbox Passwords jen pro placené účty, aspoň dle dostupných informací. Jestli bude existovat verze zdarma, zatím nevíme.

logo-app Dropbox Passwords - Invite Only Dropbox, Inc. Zdarma ANDROID logo-app Dropbox Passwords - By Invite A password manager by Dropbox Zdarma iOS

Zdroje: thenextweb.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim