iPhone SE může být ještě levnější, Apple chce zvýšit prodeje

iPhone SE může být ještě levnější, Apple chce zvýšit prodeje
2020-05-22T19:26:29+02:00
• 22. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

iPhone SE (2020) byl představen před několika týdny a již nyní je jasné, že svým Android konkurentům pěkně zatopí. V blízké budoucnosti by ale mělo dojít ke snížení současné ceny, což by znamenalo ještě lepší konkurenceschopnost. 

Nový iPhone SE (2020) – retro s novým motorem [recenze]

iPhone SE bude ještě konkurenceschopnější

Apple dle všeho hodlá výrobu iPhone SE přesunout mimo Čínu, díky čemuž by došlo ke snížení současné ceny. Dokonce je společnost ochotna vzdát se svých velkých marží, jen aby pomohl navýšit prodej zařízení. Apple má na modelu SE 2020 marže v podobě 54 %. To je mnohem více, než průměrná hrubá 30,4% marže společnosti. 

V dlouhodobém horizontu Apple ze snížení marže jedině získá, protože by mohl naučit uživatele používat své vlastní služby, u kterých má společnost hrubou marži 65,3 %. Hlavním konkurentem modelu SE je Google Pixel 4a, který začíná na 349 dolarech (cca 8 800 Kč bez DPH). Za tuto cenu zákazník získá 128GB model. Je tedy jasné, že na tuto cenovou hranici může poklesnout i model SE. 

iPhone SE iPhone SE

Zdroj: Dotekomanie.cz

HEUREKAApple iPhone SE (2020) 64GB na Heureka.czApple iPhone SE (2020)...Cena od 5 079 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené) HEUREKAApple iPhone SE (2020) 128GB na Heureka.czApple iPhone SE (2020)...Cena od 7 549 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené) HEUREKAApple iPhone SE (2020) 256GB na Heureka.czApple iPhone SE (2020)...Cena od 9 560 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

Apple nechce být uprostřed obchodní války, přesune továrny

Dle zahraničních serverů se zdá, že se Apple snaží diverzifikovat výrobu mimo Čínu. USA nedávno prodloužilo zákaz čínské společnosti Huawei o další rok. Právě tohle by mohlo zvýšit napětí mezi oběma zeměmi. Proto se Apple chystá výrobní závody přesunout mimo Čínu, neboť nechce být uprostřed obchodní války mezi USA a Čínou. 

Apple má zájem o Indii, kde je již nyní v kontaktu s tuzemskými úředníky ohledně přesunu výrobní kapacity v hodnotě 40 mld. dolarů v průběhu příštích pěti let. Výroba bude pravděpodobně prováděna současnými partnery Wistron a Foxconn. 

iPhone SE

Zdroj: Dotekomanie.cz

Současně chce Apple snížit svou závislost na tchajwanském výrobci Foxconn. To je pro něj poslední roky typické, protože diverzifikace dodavatelského řetězce pomáhá minimalizovat problémy a vyjednávat lepší ceny. Podle další zahraniční zprávy by Apple mohl přesunout až pětinu své výrobní kapacity do Indie. 

Na straně druhé tu je poptávka v Číně, která by přesunutím mohla klesnout. Například čínská vláda by mohla Applu říct, že pokud své továrny přesune, nebude moci své telefony na tomto trhu prodávat. Jen v Q1 2020 zde tržby tvořily 14,8 %. Není tedy třeba poznamenávat, jak je čínský trh pro všechny výrobce telefonů důležitý. 

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Jaroslav Kovařík

25. 5. 2020, 10:05

Jenže ono je to o ceně toho krámu jen částečně. Děti školou povinné budou ke své modle možná o krůček blíž, stejně jako různí nemajetní „sexuálové“ (homo-, metro-, trans-…), ale ostatní kolem toho projdou bez povšimnutí. Protože je mi záhadou, co tohle dokáže (kromě božského loga) nabídnout oproti androidům v cenové relaci +- 6 tis. Kč. Nic, vůbec nic. A kecy o ekosystému si nechte od cesty, tohle 90% uživatelů jabka vůbec nezajímá, tam jde jen o ten pocit…

Jaroslav Hronek

24. 5. 2020, 11:11

No, ono si koupit takový šrot, to nebude žádné terno. Jen ten vzhled- rámy jako televize z dob SSSR. Čip už na to nic nezmění, protože na chod telefonu není ten výkon potřeba. Formát 16:9 je už taky retro, kdyby to byla jiná značka, nikdo do něj ani nekopne

Martin Jeřábek

VIP 22. 5. 2020, 20:23

No jo boji se protože není takový zájem jak očekávali a jak vyjde PIXEL 4a bude mít co dělat.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat