reklama

USA prodlu┼żuje z├íkaz spolupr├íce s Huawei o jeden rok aktualizov├íno

USA prodlu┼żuje z├íkaz spolupr├íce s Huawei o jeden rok [aktualizov├íno]
2020-05-14T13:40:17+01:00
ÔÇó 14. 5. 2020

Zdroj: Futurecdn.net

3

Aktualizováno 14. 5.

Od uvalen├ş z├íkazu spolupr├íce americk├Żch firem s Huawei uplynul n─Ťjak├Ż ─Źas, p┼Öi─Źem┼ż Huawei m├í do─Źasnou licenci na spolupr├íci s vybran├Żmi firmami. I tak nem┼»┼że nap┼Ö├şklad nab├şzet ve sv├Żch mobilech Google aplikace a slu┼żby. V p┼Ö├şpad─Ť Google ji┼ż po┼ż├ídal o v├Żjimku, aby m─Ťl stejnou mo┼żnost jako Microsoft, ale zat├şm nedo┼ílo k posunu.

Nyn├ş administrativa USA prodlou┼żila z├íkaz spolupr├íce s Huawei a┼ż do kv─Ťtna 2021. Nyn├ş z┼Öejm─Ť budou n├ísledovat nejr┼»zn─Ťj┼í├ş prodlou┼żen├ş v p┼Ö├şpad─Ť do─Źasn├Żch licenc├ş.

Aktualizováno 11. 3.

USA st├íle zakazuje tamn├şm spole─Źnostem obchodovat s Huawei, ale jsou zde ur─Źit├ę v├Żjimky. Nap┼Ö├şklad Microsoft m┼»┼że dod├ívat ─Ź├şnsk├ęmu gigantu opera─Źn├ş syst├ęmem Windows. O podobnou v├Żjimku se nyn├ş sna┼ż├ş Google.

Huawei m├í do─Źasnou licenci na omezenou spolupr├íci s americk├Żmi spole─Źnostmi, p┼Öi─Źem┼ż v┼żdy plat├ş jen do─Źasn─Ť na dobu n─Ťkolika m─Ťs├şc┼». Ji┼ż do┼ílo na n─Ťkolik prodlou┼żen├ş a nyn├ş Huawei dost├ív├í dal┼í├ş. Aktu├íln├ş licence plat├ş do 15. kv─Ťtna.

Zat├şm nen├ş jasn├ę, do kdy chce USA tento stav udr┼żovat, ale ji┼ż nyn├ş je jasn├ę, ┼że Huawei poprv├ę zaznamen├í pokles prodej┼». Dle intern├şch p┼Öedpoklad┼» by m─Ťlo doj├şt k 20% sn├ş┼żen├ş.

Aktualizováno 19. 11.

P┼»vodn├ş informace nazna─Źovaly, ┼że m─Ťla b├Żt prodlou┼żena licence o 6 m─Ťs├şc┼», ale nakonec se jedn├í o dal┼í├şch 90 dn┼». V├şce m├ęn─Ť se nic nem─Ťn├ş a spole─Źnost Huawei st├íle bojuje nap┼Ö├şklad s nedostupnost├ş Google slu┼żeb na sv├Żch smartphonech.

Mohli jsme si v┼íimnout, ┼że do┼ílo ke zm─Ťn─Ť strategie. Nap┼Ö├şklad smartphony, kter├ę nebyly ur─Źeny pro ─îeskou republiku se nakonec zde za─Ź├şnaj├ş prod├ívat. Z┼Öejm─Ť se do─Źk├íme je┼ít─Ť n─Ťkolika mobil┼», ale ot├ízkou je, co bude Huawei d─Ťlat v dal┼í├şm roce. S nejv─Ťt┼í├ş pravd─Ťpodobnost├ş bude muset doj├şt k uveden├ş za┼Ö├şzen├ş bez Google slu┼żeb, ale jak na to budou reagovat evrop┼ít├ş z├íjemci, nelze p┼Öedv├şdat.

ÔÇ×Prodlou┼żen├ş do─Źasn├ę licence nebude m├şt na ─Źinnost spole─Źnosti Huawei v├Żznamn─Ťj┼í├ş dopad. Toto rozhodnut├ş nic nem─Ťn├ş na skute─Źnosti, ┼że dle na┼íeho n├ízoru je ke spole─Źnosti Huawei p┼Öistupov├íno nespravedliv─Ť. Ji┼ż dlouho zast├ív├íme n├ízor, ┼że rozhodnut├ş Ministerstva obchodu Spojen├Żch st├ít┼» americk├Żch za┼Öadit spole─Źnost Huawei na tak zvan├Ż Seznam subjekt┼» (Entity List) zp┼»sobil v├şce ┼íkod Spojen├Żm st├ít┼»m ne┼ż spole─Źnosti Huawei. Rozhodnut├ş ekonomicky po┼íkodilo americk├ę spole─Źnosti, se kter├Żmi Huawei obchoduje, naru┼íilo spolupr├íci a zejm├ęna vz├íjemnou d┼»v─Ťru, na kter├ę glob├íln├ş dodavatelsk├Ż ┼Öet─Ťzec z├ívis├ş. Vyz├Żv├íme vl├ídu Spojen├Żch st├ít┼», aby ukon─Źila toto nespravedliv├ę zach├ízen├ş a spole─Źnost Huawei ze Seznamu subjekt┼» odstranila.ÔÇŁ

Aktualizováno 15. 11.

Ji┼ż tuto ned─Ťli m─Ťla vypr┼íet dal┼í├ş lh┼»ta pro Huawei, po kterou mohl obchodovat s n─Ťkter├Żmi spole─Źnostmi. Nyn├ş se dozv├şd├íme, ┼że do┼ílo k dal┼í├şmu prodlou┼żen├ş, tentokr├ít o 6 m─Ťs├şc┼». Prodlou┼żen├ş je tedy do 17. kv─Ťtna (p┼Öibli┼żn─Ť), ale to je┼ít─Ť neznamen├í, ┼że Huawei z├şsk├ív├í mo┼żnost obchodovat s jakoukoliv americkou firmou. U n─Ťkter├Żch plat├ş z├íkaz kv┼»li n├írodn├ş bezpe─Źnosti. Mezi takov├ę firmy pat┼Ö├ş nap┼Ö├şklad Qualcomm.

Huawei investuje 2 miliardy dolar┼» do kyberbezpe─Źnosti

Aktualizováno 19. 8.

Huawei to st├íle nem├í jednoduch├ę. A─Źkoliv se o─Źek├ívalo, ┼że z├íkaz ud─Ťlen├Ż ze strany USA bude omezen nebo zru┼íen, tak st├íle p┼Öetrv├ív├í. P┼»vodn├ş v├Żjimka platila do 16. srpna, kdy mohly firmy z USA obchodovat s Huawei. Nyn├ş byla vyd├ína dal┼í├ş, kter├í potrv├í dal┼í├şch 90 dn┼». To znamen├í, ┼że americk├ę firmy mohou spolupracovat s Huawei bez v─Ťt┼í├şch komplikac├ş a┼ż do 17. listopadu.

Nyn├ş je ot├ízkou, co bude n├ísledovat. Je docela mo┼żn├ę, ┼że pr├ív─Ť po dal┼í├şm uplynut├ş 90 dn┼» bude vyd├ína dal┼í├ş v├Żjimka na 90 dn┼». Takto bude USA dr┼żet v ┼íachu Huawei. Nejr┼»zn─Ťj┼í├ş spole─Źnosti lobuj├ş za ukon─Źen├ş tohoto stavu, mezi n─Ť pat┼Ö├ş nap┼Ö├şklad Google.

HarmonyOS je nov├Ż opera─Źn├ş syst├ęm od Huawei

Huawei se nenech├ív├í nic n├íhod─Ť. Ned├ívno jsme se do─Źkali p┼Öedstaven├ş vlastn├şho opera─Źn├şho syst├ęmu a dokonce se m├í pracovat na vlastni mapov├ę slu┼żb─Ť.

Aktualizováno 1. 7.

O v├şkendu se nechal sly┼íet prezident Trump, ┼że spole─Źnost Huawei bude moci op─Ťt obchodovat s americk├Żmi firmami. Jak to ale nyn├ş vypad├í, nebude se jednat o zru┼íen├ş cel├ęho z├íkazu. Huawei z┼»stane na ─Źern├ę listin─Ť, ale firm─Ť bude dovoleno nakupovat technologie a sou─Ź├ístky od americk├Żch spole─Źnost├ş, kter├ę jsou dostupn├ę i od jin├Żch v├Żrobc┼» r┼»zn─Ť posv─Ťt─Ť.

P┼Ö├şkladem mohou b├Żt nejr┼»zn─Ťj┼í├ş ─Źipy a procesory. Pr├ív─Ť v t├ęto oblasti jsou k dispozici alternativn├ş ┼Öe┼íen├ş. Tyto informace poskytl Larry Kudlow (┼Öeditel N├írodn├ş ekonomick├ę rady) v rozhovoru pro Fox News. Huawei bude st├íle pod dohledem a nebude dovoleno, aby firma z├şskala technologie nebo slu┼żby, kter├ę mohou ohrozit bezpe─Źnost USA.

Zat├şm tedy nen├ş zcela jasn├ę, jestli Huawei bude moci vyr├íb─Ťt nap┼Ö├şklad smartphony jako d┼Ö├şve, p┼Ö├şpadn─Ť jestli bude muset d─Ťlat n─Ťjak├ę ├║pravy.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 29. 6.

V posledn├ş dob─Ť se hodn─Ť ud├ílo kolem spole─Źnosti Huawei, zejm├ęna v oblasti spolupr├íce s americk├Żmi spole─Źnostmi. Ty nejhor┼í├ş sc├ęn├í┼Öe nazna─Źovaly, ┼że by spole─Źnost musela nasadit alternativu k Androidu, ale to nen├ş v┼íe. Huawei by musel zajistit technologie od jin├Żch dodavatel┼» a v podstat─Ť si dost v─Ťc├ş vytvo┼Öit u sebe. Nyn├ş ale to vypad├í na konec t├ęto obchodn├ş v├ílky.

Huawei a ─Źern├í listina

Huawei se dostalo na ─Źernou listinu hlavn─Ť proto, ┼że tato firma m─Ťla b├Żt bezpe─Źnostn├ş hrozbou pro USA. U┼ż od za─Ź├ítku bylo celkem jasn├ę, ┼że prezident Trump chce tohoto vyu┼ż├şt k uzav┼Öen├ş nov├ę a lep┼í├ş obchodn├ş dohody s ─î├şnou. Huawei se tak stalo rukojm├şm v t├ęto obchodn├ş v├ílce.

Prezident Trump ale ozn├ímil, ┼że spole─Źnost Huawei bude odstran─Ťna z tohoto seznamu a op─Ťt bude dovoleno obchodovat s americk├Żmi spole─Źnostmi. Pravd─Ťpodobn─Ť k tomuto zru┼íen├ş napomohly americk├ę firmy, kter├ę se p┼Öimlouvaly za zru┼íen├ş z├íkazu. Ostatn─Ť by to m─Ťlo velk├Ż dopad na americk├Ż trh a mo┼żn├í i na sv─Ťtov├Ż.

appgallery huawei mini 1059x974x

Zdroj: Huawei

V tuto chv├şli je Huawei st├íle na ─Źern├ę listin─Ť, ale k odstran─Ťn├ş by m─Ťlo doj├şt v horizontu n─Ťkolika dn├ş. D├í se ale o─Źek├ívat, ┼że Huawei bude pracovat na z├ílo┼żn├şm pl├ínu pro p┼Ö├şpad, ┼że se op─Ťt USA rozhodne zak├ízat tuto spole─Źnost.

Zdroje: 9to5google.com, neowin.net, androidpolice.com, gsmarena.com, gsmarena.com, 9to5google.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Michael Brunnbauer

VIP 15. 11. 2019, 17:56

Ani Mate50 s plnotucnym Androidem se nedockate

Janek Fanek

VIP 30. 6. 2019, 7:19

Nic nepochopil, byl dotla─Źen, zdaleka nen├ş konec, ┼Ö├şk├í se tomu ” narcis” a ti nezapom├şnaj├ş, ┼że byla ura┼żena jejich je┼íitnost. Nav├şc v politice je to hr├í─Ź pokeru, toto kolo prohr├íl ale dal┼í├ş? Pouze nepatrn├Ż optimismus je na m├şst─Ť.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim