TSMC přeci jen zahajuje výrobu čipu A14

TSMC přeci jen zahajuje výrobu čipu A14
2020-04-02T15:00:31+02:00
• 2. 4. 2020

Zdroj: MacRumors

TSMC je pro Apple naprosto klíčovým dodavatelem na poli procesorů. Jedná se totiž o největšího světového specializovaného nezávislého výrobce polovodičových disků a šestého největšího výrobce integrovaných obvodů.

TSMC i přes pandemii bude vyrábět

Právě tato společnost se stará o dodávky všech procesorů pro iPhone. Je tedy jasné, že pro Apple má velký význam. Vzhledem k další spolupráci se firma TSMC rozhodla zahájit objemovou výrobu 5nanometrových čipů. Původně se mělo za to, že z důvodu pandemie COVID-19 bude hromadná výroba odložena o jeden nebo dva kvartály. 

TSMC

Zdroj: Dotekomanie.cz

Naštěstí pro Apple se TSMC rozhodlo procesory A14 začít vyrábět už tento měsíc, tedy v dubnu. Nutno podotknout, že se jedná o velice důležitý krok pro představení budoucího vlajkového modelu iPhone 12, který má dorazit na podzim letošního roku. Kromě toho je TSMC výhradním dodavatelem procesorů řady A společnosti Apple už čtyři roky, tedy od roku 2016. Její procesory se postupně zmenšují, neboť i nadále dochází k zdokonalování výrobního procesu, což ve finále přináší lepší výkon, životnost baterie na jedno nabití a správu teploty pro iPhone. Níže se můžete podívat na evoluční vývoj procesorů TSMC pro iPhone:

  • A10 čip: 16nm
  • A11 čip: 10nm
  • A12 čip: 7nm
  • A13 čip: 7nm+
  • A14 čip: 5nm

Kdyby se tedy nepovedlo výrobci dodat procesory včas, mohlo by to mít velký vliv na budoucí spolupráci mezi těmito firmami. V loňském roce TSMC navíc oznámila investici v podobě 25 mld. dolarů do nové výrobní 5nanometrové technologie. Právě díky tomuto kroku se i nadále stala výhradním dodavatelem procesorů pro amerického technologického giganta. Dle analytika Ming-Chi Kua plánuje firma na podzim představit hned čtyři špičkově vybavené iPhony 12 s podporou nejmodernějších 5G sítí. Na trh se pak dostaví model s 6,1palcovým, 6,7palcovým a 5,4palcovým displejem.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat