Fotka od Juraj Varga z Pixabay
Domů » Články »
Mobilní operátoři O2, Vodafone i T-Mobile nabízejí speciální akce v době pandemie, ale nově se tyto společnosti spojily v novém projektu, který má napomoci v době krize. Cílem je přesně určit, kde se nakažený pohyboval, díky čemuž se dá přesněji odhadnout, koho mohl nakazit nebo ohrozit.
Trasování polohy nakaženého
Adam Vojtěch (Ministr zdravotnictví ČR) a Jarmila Rážová (hlavní hygienička ČR) požádali mobilní operátory o spolupráci na projektu, jehož cílem je určení polohy nakaženého a získat cenná data pro trasování a zjišťování možného rozšíření nemoci COVID-19. Nemusíte se obávat, že by se takto dělo bez vědomí postiženého člověka. Ten musí udělit výslovný souhlas s poskytnutím takových dat.
Pokud je souhlas udělen, dostane v řádu několika minut podrobnější mapku s vyznačením oblastí výskytu, kde se nakažený v posledních 14 dnech pohyboval. Následně se může vést o hodně přesnější pohovor, což by mělo zlepšit možnosti dohledání hrozeb.
„Bez jasného a výslovného souhlasu nakaženého NEBUDOU operátoři jakákoliv lokalizační nebo provozní data k podpoře trasování jeho pohybu zpracovávat. Toto řešení pomůže k zastavení šíření infekce COVID-19 a současně plně respektuje i vysoké standardy ochrany soukromí,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.
Jedná se o jeden ze způsobů získání dat kolem pohybu uživatele. Pakliže používáte mobilní data a máte zcela zapnuté možnosti trasování v rámci Google Map, můžete svou časovou osu najít i v mobilním telefonu nebo ve webovém prohlížeči. Do prohlížeče stačí například zadat adresu google.com/maps/timeline. Sice data nemusí být naprosto přesná, ale mohou se hodit jako další vodítko k vytrasování ohrožených jedinců.
Zdroj: Tisková zpráva
Domů » Články »
Konference Machine Learning Prague má nové datum [aktualizováno]
Nokia 1.3 poodhalena na tiskové fotografii
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

Komentáře