reklama

CarPlay se dočká „nejzbytečnější“ funkce

CarPlay se dočká „nejzbytečnější“ funkce
2020-03-20T20:45:26+01:00
• 20. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Před pár lety na vývojářské konferenci WWDC byla spolu s iOS 7 představena funkce CarPlay. Ta, jak už všichni víme, umožňuje integrovat tento systém od Applu do automobilů. CarPlay umožňuje synchronizaci vašeho iPhonu s palubní deskou automobilu. Díky tomu máte možnost využívat navigaci v rámci Apple map, dále pouštět hudbu z telefonu, uskutečňovat hovory a číst SMS zprávy. Samozřejmostí je integrovaná hlasová asistentka Siri, která vám s těmito úlohy pomůže. Programovou nabídku navíc lze rozšířit dalšími aplikacemi.

CarPlay bude podporovat tapety

Jednoduše řečeno je CarPlay velice užitečným společníkem, byť se bez něj obejdete. Jakmile jej ale používáte, život bez tohoto systému trochu bolí. Nicméně, Apple se tentokrát rozhodl, že do svého automobilového softwaru implementuje lehce „zbytečnou“ funkcionalitu. 

CarPlay

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle zahraničního serveru 9to5mac společnost pracuje na podpoře vlastních tapet v rámci systému CarPlay. V současné době by tato funkce měla být ve fázi testování. Tapety se pak budou automaticky přepínat mezi světlou a tmavou verzí v závislosti na času. To vše odhaluje nedávno uniklý kód připravovaného iOS 14.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim