reklama

Apple zavřel všechny své obchody po celém světě kromě Číny

Apple zavřel všechny své obchody po celém světě kromě Číny
2020-03-14T11:30:17+01:00
• 14. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple oznámila uzavření všech svých obchodů Apple Store po celém světě mimo Čínu. Již dříve přitom zavřela své obchody v Itálii a Španělsku. Nyní ale přistoupila k plošnému uzavření kvůli šíření koronaviru způsobující nemoc COVID-19.

Apple zavírá svoje oficiální obchody

Tato společnost z Cupertina již dříve během největšího šíření zavřela své obchody v Číně. Všech 42 Apple Storů v této zemi ale již otevřelo a naopak se nyní zavírají obchody mimo Čínu. Ty budou zatím uzavřeny do 27. března 2020, tedy zhruba na dva týdny.

Důvod k uzavření je snížení sociálního kontaktu mezi lidmi k zabránění přenosu nemoci. Společnost pak zmiňuje, že lidé mají stále možnost nakupovat její produkty online přes web nebo aplikaci Apple Store. Krom uzavření obchodů Apple zavádí ve svých kancelářích kontrolu zdravotního stavu a teploty. Mimo to umožňuje samozřejmě práci z domova.

Apple Store zavrenej Hongkong 2 4032x2268x

Zdroj: Dotekomanie.cz

V Česku žádný oficiální Apple Store nemáme, ty v okolních zemích (Německo, Rakousko) pak stejně nebude možné od zítřejší půlnoci navštívit vzhledem k zákazu opuštění země. České Apple obchody (Premium Reseller) by měly zůstat otevřené, protože na obchody s výpočetní technikou se zavření obchodů nevztahuje.

Zdroje: 9to5mac.com, ct24.ceskatelevize.cz

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim