reklama

Apple nastavuje nákupní limity

Apple nastavuje nákupní limity
2020-03-24T07:59:51+01:00
• 24. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple byla v důsledku aktuálního dění kolem koronaviru donucena nastavit nákupní limity u svých produktů. Poprvé byl tento limit nastaven u posledně představených produktů, včetně iPadu Pro či MacBooku Air. Limit se týkal všech trhů kromě Číny.

Apple nastavil nákupní limity

Jak jsem již zmínil, Apple minulý týden stanovil limity nákupu u několika svých produktů. Například nový MacBook Air a Mac mini byly omezeny pouze na pět kusů pro jednoho zákazníka Naopak nový iPad Pro v 11 a 12,9palcové variantě byl omezen dokonce na dva kusy, to samé platí u iPhonu. 

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nová situace ale nastala v Číně. Ačkoliv i nadále nemají žádné nákupní limity na osobu, jako máme my u iPadu Pro a podobně, mohou čínští zákazníci zakoupit jen pět MacBooků Air na osobu. Na co však nejsou žádné limity, to je operační systém. iOS 13.4 se již blíží, tak si jej pojďme společně představit. 

iOS 13.4 nabídne zajímavé funkcionality

Jednou z největších novinek v rámci operačním systému bude zcela přepracovaný Toolbar v aplikaci Mail. Nově se tak dočká i možnosti označení a rychlého přístupu do jednotlivých složek. Aktuálně Toolbar nabízí jen ikony pro odpovědi a smazání. V rámci tohoto systému bychom se měli také dočkat dlouho slíbeného sdílení složek pomocí služby iCloud. V praxi by tak složky mohly fungovat na podobném principu, jako například v případě Dropboxu či Google Disk. 

iOS 13.4

Zdroj: Dotekomanie

Novinky se ale dočkají také samotní vývojáři. Ti totiž budou moci nastavit odemknout své placené aplikace na všech platformách. Abych vše uvedl na pravou míru, pokud vývojář bude mít placenou aplikaci na iOS a macOS, bude moci nastavit, že při nákupu jedné z nich bude aplikace odemknuta na všech platformách. V praxi tak uživatel nebude muset jednu aplikaci kupovat vícekrát. 

Zapomenout zmínit nesmím ani nové Memoji, které se ve verzi 13.4 objeví. Konkrétně by mělo být k dispozici hned devět Memoji. Objeví se zde obličej se srdíčky, oslavující obličej, prosící obličej a tak dále. Že Apple pracuje na novém zařízení, nasvědčuje i CarKey API. Díky němu totiž v novém iOS 13.4 bude možné nahrát bezkontaktní klíče od automobilu. Pomocí iPhonu pak bude možné automobil nastartovat. Jak bylo již řečeno, nové iOS 13.4 a iPadOS 13.4 bude vydáno 24. března 2020.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat