reklama

Adidas GMR využívá Google Jacquard, lze koupit i v ČR

Adidas GMR využívá Google Jacquard, lze koupit i v ČR
2020-03-12T08:00:52+01:00
• 12. 3. 2020

Zdroj: Adidas

Google má na svém kontě mnoho projektů, které cílí na nejrůznější oblasti. Jedním z nich je Jacquard, který se snaží vytvořit nebo spíše přinést na trh chytré oblečení. Zatím byl k dispozici jen jeden produkt ve spolupráci se společností Levis. Jedná se o bundu, která disponuje poměrně zajímavými a nenápadnými možnostmi. Nyní zde máme další produkt, za kterým stojí Adidas a EA Sports. Jmenuje se Adidas GMR.

Adidas GMR

Společnost Adidas vytvořila speciální stélku (vložku) do bot, která disponuje možností připojení GMR, což je speciální modul využívající technologii Google Jacquard. V malé modulu se ukrývá gyrosenzor, akcelerometr a procesor, přičemž došlo na využití speciálních algoritmů a umělé inteligence. Vše s cílem detekovat počet kopů, rychlost střely i běhu a také celkovou uběhnutou vzdálenost.

Adidas GMR FS0156 640 01 standard 500x500x

Zdroj: Adidas

Je tedy jasné, že novinka cílí zejména na hráče fotbalu. A právě proto také došlo na spolupráci s EA Sports. GMR nemá za cíl jen zaznamenávat výkonu a ukazovat nějaké statistiky. Všechny tyto údaje se mohou započítávat do hry EA Sports FIFA Mobile. Lze se tak zapojit do výzev, získávat nové dovednosti, zlepšování výsledků ve hře a také sdílení pokořených milníků.

Adidas GMR není nikterak náročná technologie, v podstatě potřebujete jen mobilní telefon se systémem Android nebo iOS, a pak sadu aplikací – GMR a EA FIFA Mobile. Ty jsou zdarma.

558033 1 640x480x

Zdroj: Adidas

Možná vás zajímá cena takové sportovně herní novinky. Zatímco chytrá bunda Levis není nejlevnější a nejdostupnějším produktem, zde máme trochu lepší zprávy. Adidas GMR přijde na 899 Kč, ale k tomu je nutné započítat poštovné, pokud kupujete online (99 Kč). Dobrou zprávou je, že tato speciální stélka s modulem Jacquard je k dispozici i v Česku již nyní.

  • GMR stélky adidas jsou dostupné ve velikostech 36 až 48 2/3.
  • 1 pár GMR stélek, 1 štítek Jacquard Tag, 1 symetrický štítek, 1 nabíjecí kabel USB, 1 uživatelská příručka, 1 nálepka Jacquard.
  • iOS 12.1 a novější, Android Marshmallow 6.0 a novější

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat