reklama

iOS 14 bude mít zcela přepracovaný multitasking

iOS 14 bude mít zcela přepracovaný multitasking
2020-02-25T18:00:14+01:00
• 25. 2. 2020

Zdroj: Cult of Mac

1

Apple koncem letošního roku představí nejen nový iPhone 12, ale také na trh uveden připravované iOS 14. Ještě předtím jej odhalí na WWDC 2020, které se bude tradičně konat v červnu. 

iOS 14 s přepracovaným multitaskingem

Ještě před samotným uvedením se na internetu objevilo video zachycující některé nové prvky systému iOS 14. Jak je z 5sekundového videa vidno, operační systém by mohl přijít se zcela přepracovaným multitaskingem. V tomto případě by Apple měl přenést multitasking z iPadOS do iOS 14. 

iOS 14 iOS 14 iOS 14

Zdroj: 91Mobiles

Ve videu níže je vidět připravované iOS 14, které běží na aktuálním vlajkovém modelu iPhone 11 Pro Max. Aplikace se v zobrazení multitaskingu objevují poměrně rychle – a také je lze rychle ukončit. Na obrazovku by se nově měly vejít čtyři aplikace a další budou k dispozici přejetím prstem doprava. Musím také doplnit, že rozvržení aplikací bude moci přepínat. Takže si budete moci nechat aktuální multitasking, když se vám nový nebude zamlouvat. 

Pokud navíc zpomalíte video v části 0:03, můžete si všimnout, že když aplikaci ukončíte, zobrazí se zámek. V současné chvíli není jasné, jaký bude tento zámek mít účel. Můžeme ale odhadovat, že uživatel bude mít možnost aplikace připnout tak, aby je nechtěně neukončil. 

O operačním systému je v současné době velice málo informací. Apple by ale měl podle všeho nabídnout uživatelům možnost změnit výchozí systémové aplikace. V praxi tak budete moci používat Gmail či Chrome jako výchozí e-mailové a webové aplikace. Přiložené video je prozatím první uniklou informací, kterou máme k dispozici.

Zdroj: 91mobiles.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

26. 2. 2020, 14:23

Pouhá kopie 😂 nic víc.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim