reklama

Google představuje GameSnacks, centrum pro mini webové hry

Google představuje GameSnacks, centrum pro mini webové hry
2020-02-14T06:45:33+02:00
• 14. 2. 2020

Google jiĹľ nÄ›jakou dobu pracuje na technologiĂ­ch, kterĂ© zrychlujĂ­ internet. Mezi ty ĂşspěšnĂ© projekty patří například AMP – akcelerovanĂ© mobilnĂ­ stránky. SamozĹ™ejmÄ› se soustĹ™eÄŹuje i na webovĂ˝ prohlĂ­ĹľeÄŤ, kde nabĂ­zĂ­ nÄ›kolik optimalizaÄŤnĂ­ch prostĹ™edkĹŻ. NynĂ­ Google ale pĹ™edstavuje na prvnĂ­ pohled nenápadnĂ˝ projekt v podobÄ› GameSnacks.

GameSnacks

Sice většina snažení Googlu se soustřeďuje na prospěšné služby a funkce, ale naštěstí se nezapomnělo na zábavu. Právě do této kategorie se zařazuje GameSnacks, tedy centrum pro drobné webové hry. Nejde ale jen o možnost hraní nenáročných titulů pro zkrácení dlouhých chvílí.

GameSnacks pochází z technologického inkubátoru Google Area 120, přičemž se vývojáři soustředili na optimalizaci takových her. Výsledkem je technologie, která dokáže minimalizovat velikost potřebných zdrojů k načtení a spuštění hry. Níže můžete vidět ukázku načítání podobných her, přičemž se jedná o simulaci zařízení s 1 GB operační paměti a 3G připojením. Jedné hře vše trvá přes 12 sekund, druhá je nachystaná ke hraní za 3,9 sekundy. Sice se nejedná o nejlepší porovnání, ale je vidět, na co se Google zaměřuje.

Centrum jako takové je určeno zejména na trhy, kde není k dispozici rychlé připojení k internetu a nejsou dostupné výkonné telefony běžně v populaci. To ale neznamená, že byste si nemohli vyzkoušet zahrát nějakou hru z GameSnacks. Stačí navštívit stránku gamesnacks.com/games a vybrat si. Bohužel je výběr zatím omezený.

GameSnacks

Pakliže patříte mezi vývojáře a chcete napsat nějakou hru pro GameSnacks, můžete se zapojit do projektu na stránce gamesnacks.com.

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim