reklama

Nový Lenovo Chromebook 10e cílí na studenty

Nový Lenovo Chromebook 10e cílí na studenty
2020-01-23T18:00:51+01:00
• 23. 1. 2020

Nalijme si sklenku čistého vína a přiznejme si, že Chromebook opět obživl. Leden byl totiž pro Chromebooky velice vydařený, neboť v rámci konference CES 2020 bylo představeno několik notebooků / tabletů. Kdyby se ale přeci jen někomu zdálo, že je toho stále málo, máme pro vás další zprávu. Společnost Lenovo právě představila Lenovo Chromebook 10e, tedy nový tablet zaměřený na studenty.

Lenovo Chromebook 10e pro studenty

Design této novinky velmi připomíná Lenovo Duet, ovšem s tím rozdílem, že Chromebook 10e nabízí gumové části. Na přední straně zařízení se nachází displej Dragontrail, o kterém společnost prohlásila, že splňuje standardy MIL-STD-810G. Stejně jako jeho protějšek přichází také s odnímatelnou klávesnicí, i když nutno podotknout, že jde o klávesnici bez klasického trackpadu. 

Lenovo Chromebook 10e

Tento Chromebook může teoreticky vydržet celých osm let, alespoň to tvrdí Lenovo a částečně i Google. Právě poslední jmenovaný se zavázal, že Chromebooky budou vždy podporovány po dobu osmi let. V tomto případě může být limitující procesor od MediaTeku. 

Lenovo Chromebook 10e

Novinka se na trh dostane v průběhu března s cenou ve výši 269 dolarů, tedy 6 054 Kč bez DPH. Datum vydání je zajímavé, protože v té době Google vydá ChromeOS 80, který nabídne nový navigační systém, díky němuž budou Chromebooky mnohem lépe používány. 

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim