reklama

Android Flash Tool je nová webová služba pro nainstalování systému

Android Flash Tool je nová webová služba pro nainstalování systému
2020-01-29T18:40:44+01:00
• 30. 1. 2020
4

Termín „flashování“ se používá ve spojení s nahráním systému Android na smartphone či tablet skrze specifické nástroje. Zpravidla takovou činnost dělají ti, kteří chtějí nainstalovat komunitní verzi systému, jelikož výrobce mobilního telefonu již nenabízí aktualizace. Určité nástroje nabízí i sám Google, ale tentokrát překvapil zřejmě tou nejjednodušší službou, jakou mohl. Představil světu nástroj Android Flash Tool.

Android Flash Tool

Dříve jste si musel nastudovat poměrně dost informací, než jste se pustili do nahrání systému Android do svého zařízení. Android Flash Tool vše ulehčuje do takové míry, že vám postačí jen webový prohlížeč, USB kabel a v případě systému Windows ještě ovladače na USB pro správnou komunikaci.

Nový nástroj využívá API WebUSB, které umožňuje webovému prohlížeči pracovat s USB zařízením, v tomto případě se smartphonem. WebUSB najdeme v prohlížečích Chrome 79+ a Edge 79+, ale pravděpodobně bude fungovat i v novějších verzích Opery a dalších prohlížečích.

Samotná služba slouží pro nainstalování AOSP na podporovaná zařízení, mezi kterými jsou zatím jen smartphony Pixel a speciální zařízení HiKey a HiKey 960. Bohužel není podporována první generace Pixel mobilů. Je docela možné, že se v dohledné době dočkáme rozšíření podpory o další mobily.

Android Flash Tool není univerzální nástroj pro nahrání (flashování) jakéhokoliv systému Android. Jak již bylo řečeno, slouží pro AOSP, teda čistou podobu systému. Google vytvořil tuto novinku, aby bylo možné co nejjednodušeji a nejrychleji otestovat novou verzi systému s aplikacemi, které vývojář vyvíjí. Jsou zde zatím ještě další drobná omezení, ale rozhodně se jedná o zajímavou možnost.

Pokud byste si chtěli novinku vyzkoušet a máte navíc zařízení, které neslouží jako vaše hlavní, můžete si ji vyzkoušet na stránce flash.android.com.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Paleček

16. 2. 2021, 16:40

Chceme telefony bez vámi předinstalovanými aplikacemi,chci čistý telefon bez spiclovacich programů od googlu,proč si dokážu reinstalovat PC new čistý viny +ovladače ale telefon ne,proč jsou k tomu potřeba programy bez podpisu výrobce a ještě musím zakrizkovat neznámé zdroje?když si koupím auto taky mi nikdo nemůže nařizovat koho a kam budu vozit?co si ti výrobci myslej,má bejt jeden android který budou mít všichni,aktualizace by byly v pohodě atd,každej by si stáhnul apky co by potřeboval,to jak je to teď je fusarina a naprostý sitt produkt,takhle vykurveny nebyl ani Windows 3.8.6,dupal bych vám na rypaky všem co stím máte co docineni!

Petr Klein

31. 1. 2020, 13:39
Android aplikace

???? Možná to bude jistá náhrada i právě za ty alpha a beta programy. Tak uvidíme.

Petr Klein

31. 1. 2020, 10:56
Android aplikace

Co mi to přinese navíc? Pixely přeci mají čistý Android. Pokud by šlo o experimentální testování nových androidů, tak např. na betu je vždy program do kterého se můžu registrovat a jako vývojář testovat nové funkce. Když jsem začínal číst článek, tak už jsem pomalu bral staré testovací telefony a říkal si wow, že bych je mohl flashnout na čistý android. Ale vzhledem k tomu, že to lze jen na pixely, kdy sám vlastním 1 a 3a a pro 1 to není, tak mi nějak uniká poenta.

Přemysl Vaculík

VIP 31. 1. 2020, 11:59

Zde se spíš počítá, že to následně bude k dispozici pro další modely. Někde se prostě musí začít.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim