reklama

AirPods jsou největším prodejním trhákem

AirPods jsou největším prodejním trhákem
2020-01-18T08:00:14+02:00
• 18. 1. 2020

Koncem loňského roku analytická společnost Bloomberg prohlásila, že dodávky bezdrátových sluchátek AirPods budou meziročně zdvojnásobeny. Nyní firma zveřejnila další informace o obrovském růstu dodávek bezdrátových sluchátek. Apple by měl dosáhnout na více než 60 mil. prodaných kusů, čímž by výrobce pokryl více než tři čtvrtiny příjmů trhu s bezdrátovými sluchátky. 

AirPods se neuvěřitelně prodávají

Apple byl nucen v průběhu loňského roku navýšit o dvojnásobek výrobu AirPods. To se mu nakonec vyplatilo, protože prodeje byly meziročně navýšeny o neuvěřitelných 100 %. Dalším působivým číslem je dodaných 60 mil. kusů sluchátek, čímž Apple zabírá více než 50 % celosvětového prodeje bezdrátových sluchátek. Firma by si tuto dominanci měla udržet minimálně na budoucích pět let. 

AirPods

I když do segmentu vstoupí další výrobci, Apple zůstane dominantním prodejcem minimálně do poloviny příštího desetiletí. Xiaomi a Samsung se umístily na druhém a třetím místem, přičemž každý z nich má 10% tržní podíl se sluchátky. 

Předpokládalo se, že společnost Apple bude prodávat AirPods tak moc, že dosáhne na zisk 4 mld. dolarů v roce 2019, čímž by překonala nejvyšší výnosy iPodu. Firma Strategy Analytics očekává, že růst prodejů a podílů na trhu bude v případě AirPods pokračovat.  

Zdroj: ww.9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat