reklama

Google dostal pokutu za zneužití svého postavení v oblasti reklamy

Google dostal pokutu za zneužití svého postavení v oblasti reklamy
2019-12-23T19:12:27+01:00
• 24. 12. 2019

Google každý rok čelí nejrůznějším sporům po celém světě. V poslední době se všechny točí kolem dominance na trhu. Jednou se jedná o hlavní vyhledávací systém v Androidu, jindy znevýhodňování konkurence v rámci výsledků ve vyhledávání. Tentokrát zde máme případ, v rámci kterého Googlu hrozí pokuta ve výši 150 milionů eur, tedy 3,8 miliardám korun.

Google a reklamy

Tentokrát se spor odehrává ve Francii, kde tamější regulátor určil pokutu ve výši 150 milionů eur za zneužití svého postavení. Vše bylo na popud společnosti Gibmedia, která spravuje řadu webových stránek. Firma využívala službu Google Ads a Google pozastavil účet společnosti Gibmedia bez jakéhokoliv upozornění.

Gibmedia vznesla stížnost u francouzského regulátora, kde se hlavně zmiňovala neprůhlednost podmínek. Dokonce měl Google měnit pravidla a podmínky použití dle svého uvážení, čímž zneužil své postavení na trhu. Regulátor uvádí, že takovými změnami Google získává mocný nástroj, jak pozastavit jakýkoliv účet dle svého vlastního uvážení.

Google se již stihl vyjádřit k tomuto problému a dle tvrzení měla společnost Gibmedia inzerovat služby podvodného charakteru za nejasných fakturační podmínek. Samozřejmě společnost Gibmedia odmítla takové tvrzení. Google se vůči rozhodnutí odvolá.

Samotné šetření francouzského regulátora trvalo čtyři roky. Dle něj by měl Google nabídnout jasné podmínky použití, které by měly být férové, zejména v případě, kdy Google má dominantní postavení na trhu.

Zdroje: in.reuters.com, androidheadlines.com, fortune.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim