reklama

Nová rodičovská kontrola od Applu jde obejít

Nová rodičovská kontrola od Applu jde obejít
2019-12-14T16:30:25+02:00
• 14. 12. 2019

V poslední aktualizaci operačního systému iOS s pořadovým číslem 13.3 byla objevena chyba, na kterou jako první upozornil zahraniční server CNBC. Přestože si sám Apple razí cestu maximálního zabezpečení, tak tentokrát se přešlapu nevyhnul. Každopádně nejde o žádné bezpečnostní riziko a běžní uživatelé mohou používat iPhone bez jakéhokoliv omezení. Americký výrobce by měl v těchto chvílích již chystat záplatu.

Upozornění pro rodiče

Objevená chyba se týká rodičovské kontroly a konkrétně tzv. Komunikačních limitů, kde vlastnímu dítěti jdou nastavit přesná pravidla, s kým může telefonovat či psát zprávy. Při troše vynalézavosti dnešních dětí lze toto omezení obejít velmi jednoduchým způsobem. Navíc částečná vina je rovněž připisována chybě při synchronizaci kontaktů přes vzdálené úložiště iCloud. Apple prozatím vydalo jen doporučení, aby šlo chybě předejít.

Pokud iPhone má aktivní funkci Času u obrazovky a kontakty v telefonu nejsou uloženy na iCloudu, tak při psaní textu neznámé osobě vyskočí pouze varovná hláška. Následně zvolí variantu přidání nového kontaktu do adresáře a dítě bez problému pokračuje v konverzaci. Další možností, jak obejít nastavené limity, je nadiktování zprávy nebo vytočení čísla přes hlasovou asistentu Siri. Totéž platí pro Apple Watch.

Apple sice nezmínil, za jak dlouho dorazí oprava problému, ale doporučují v nastavení změnit účet pro synchronizaci kontaktů z iCloud na jiného poskytovatele (např. Gmail).

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat