reklama

Samsung Galaxy Fold 2 nabídne odolnější povrch aktualizováno

Samsung Galaxy Fold 2 nabídne odolnější povrch [aktualizováno]
2019-11-11T19:30:01+01:00
• 11. 11. 2019

Aktualizováno 11. 11.

Minulý měsíc se objevil patent naznačující použití stylusu u dalšího smartphonu od Samsungu s ohebným displejem. Navíc se objevila informace, že by společnost mohla používat velmi tenké a ohebné sklo UTG. Nyní se dozvídáme, že Samsung podepsal spolupráci s firmou Dowoo Insis, která vyrábí UTG (Ultra Thin Glass).

Dle dostupných informací je společnost schopna dodat každý měsíc přibližně 500 tisíc kusů, ale po investici by se mohla výroba navýšit. Co se skla týče, může mít tloušťku od 30 µm do 100 µm, ale budeme si muset počkat na oficiální uvedení produktu, abychom se dozvěděli více informací o vlastnostech.

Původní článek 21. 10.

Letošní rok měl patřit ohebným smartphonům, ale více méně se to nepodařilo. Samsung musel upravit své první zařízení Galaxy Fold a Huawei zatím odkládal své řešení Mate X. Zatímco čínský gigant bude mít problémy s uvedením nadcházejících novinek kvůli absenci Google služeb, Samsung již plánuje druhou generaci, případně vylepšení technologie.

Galaxy Fold 2 s lepší ochranou?

První jsme zaznamenali, že si Samsung nechal patentovat případnou podporu stylusu S-Pen pro budoucí ohebná zařízení. Na první pohled není na takovém použití nic překvapujícího, dokud si neuvědomíte, že ohebné displeje jsou chráněny měkkým materiálem, který lze poškodit i pouhým nehtem.

Použití S-Pen u současné generace je nemyslitelné, ale tento patent bude možné použít u dalších generací. Možná se ale dočkáme zásadní změny rovnou u druhé generace Galaxy Fold. Samsung údajně předvídá, že v příštím roce může vyrobit 5,6 milionů zařízení s ohebným displejem. Stále je zde ale problém v samotném povrchu zobrazovacího panelu, který je jednoduše náchylný na poškození.

Nyní se ale ukazuje, že jihokorejský gigant má řešení. Dle nejnovějších zpráv Samsung plánuje použití ochranného skla UTG (Ultra Thin Glass), které lze ohnout bez poškození. Samotný název ale jasné poukazuje na tenkost takového skla – pouhých 0,1 mm.  Pozitivní vlastní by bylo zvětšení odolnosti povrchu před poškozením nehtem nebo stylusem, na druhou stranu se stále jedná o sklo, takže jej lze roztříštit.

Je nutné brát v potaz, že takový displej asi nepůjde použít na vnitřní straně zařízení, jedině by se Samsung podařilo snížit rádius ohybu. Pokud se tak nestane, dočkáme se ohebného zařízení s displejem na vnější straně, tedy něco ve stylu Mate X od Huawei. Budeme si muset počkat, co vlastně Samsung představí příští rok, ale jedno je jasné. Plastový displej není vhodná cesta a společnosti budou muset vyvinout nové materiály.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com, nl.letsgodigital.org, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim