reklama

Jaký telefon pro malého školáka? sponzorovaný článek

Jaký telefon pro malého školáka? [sponzorovaný článek]
2019-11-30T09:41:02+01:00
• 30. 11. 2019

Mobilní telefon dnes již neodmyslitelně patří k našemu běžnému životu a není proto divu, že se rozšiřuje mezi všechny věkové kategorie. Nikoho tak nepřekvapí, že vlastní telefon mají i děti na prvním stupni základní školy. Vybrat vhodný mobil pro děti však nemusí být úplně jednoduché. Velmi totiž záleží na věku vaší ratolesti. Například šestiletý školák bude rád za jakýkoliv telefon, oproti tomu žák páté třídy již bude vznášet své vlastní požadavky na nový mobilní telefon. Pro lepší přehlednost článek rozdělíme na dvě části, právě dle stupně základní školy.

První stupeň

U školáků na prvním stupni můžeme říci, že budeme vybírat ryze dětský telefon. V takovém případě je třeba dbát na jednoduché ovládání, alespoň základní odolnost zařízení a rozhodně není ideální, aby telefon stál horentní sumy. Malí školáci a školačky budou telefon využívat především na přijímání hovorů od svých rodičů, občas sami zatelefonují či pošlou SMS zprávu. Pro tyto účely můžeme uvažovat i nad klasickými tlačítkovými telefony. Přinášejí totiž nespočet výhod.

Tlačítkový telefon myPhone 6310, černá

V prvé řadě jde většinou o obyčejné plastové mobily, které něco vydrží. Při pádu na zem se v lepším případě nic nestane, v tom horším dojde pouze k oddělení zadního krytu. Fyzická alfanumerická klávesnice je vhodná pro psaní krátkých textů mnohem více než dotykový displej, se kterým může dětská ruka ještě trochu bojovat. Obyčejné tlačítkové telefony nejsou poháněny výkonnými procesory a prošpikovány moderními technologiemi, což má blahodárný vliv na baterii. Takový telefon budete moci dětem dobíjet třeba jen jednou týdně.

Současně se nemusíte obávat, že by telefon nic jiného kromě volání neuměl. Drtivá většina z nich nabídne jednoduché hry, základní fotoaparát či hudební přehrávač, díky čemuž si s telefonem vaše ratolest dozajista vyhraje. Potěší i příznivá cenová hladina, ve které se tlačítkové telefony pohybují. Zpravidla je pořídíte kolem tisícikoruny a případná ztráta nebo poničení ze strany dítěte nebude tak bolestivé.

Tlačítkový telefon Nokia 210 DS, černá

Samozřejmě můžete i malému dítěti pořídit moderní dotykový telefon. I v jejich případě dbejte na spíše plastovou konstrukci oproti sklu. Případné pády na zem nebudou ihned vypadat tak děsivě. Dotykové telefony mohou rovněž stát mnohem méně než dva tisíce korun, avšak nenechte se vždy zlákat pouze nízkou cenou a věnujte alespoň krátký čas pohledu do tabulek parametrů. Levný dotykový telefon bude vybaven výhradně systémem Android, zde je vhodné, aby šlo o co nejnovější verzi. Důležitá je také operační paměť, jejíž hodnota by neměla klesnout pod 2 GB. U úložného prostoru považujeme za minimum 16 GB. Jednodušší situace je u displejů a fotoaparátů, zde si levné dotykové mobily nemají navzájem co závidět a podávají obdobné výkony.

Druhý stupeň

Telefon pro děti na druhém stupni už nebudete vybírat vy sami, ale ve spolupráci s vaším synem či dcerou. Starší školáci již budou mít ucelenější představu o tom, co by měl jejich budoucí mobil zvládat a splňovat. Lze očekávat, že se budeme pohybovat výhradně mezi dotykovými telefony s otevřeným operačním systémem. Výběr je dnes velmi pestrý, což samozřejmě nahrává i nárokům mladých uživatelů. Rozhodně se nemusíte omezovat jen na konzervativní barevné varianty. Případnou nespokojenost lze hravě vyřešit správným ochranným krytem. Vaše dítě bude spokojené a originální a nový telefon lépe chráněný.

Netřeba asi připomínat, že moderní telefony s velkými displeji jsou náchylné na poškození a každý pád pro ně může znamenat citelné nebezpečí. U telefonu opět dbejte na to, aby měl aktuální software a rozumnou výbavu. Ideální je si telefon vyzkoušet. Neměl by být ani příliš velký, aby pohodlně padl do menší dětské dlaně.

Mobilní telefon Vivax Fly5 4GB/64GB, šedá

Jelikož je většina chytrých telefonů neustále připojena k internetu, může i zde na děti číhat nebezpečí. Mnohé telefony nabízí například speciální dětský režim, který může rodič sám nadefinovat a například svému dítěti zpřístupnit jen ty aplikace, které mu přijdou vhodné.

Starší žáci základních škol mohou mít sklon mobilním telefonem vyjádřit svůj společenský status a své nároky mohou tlačit do závratných výšin. Zde je opět na rozumném zvážení, zda dítě skutečně potřebuje nejmodernější telefon s mnoha funkcemi, které v praxi ani nevyužije. Při bližším zkoumání lze navíc zjistit, že například výkon na náročné hry mnohdy nabízí i podstatně levnější kousky. Ty jsou například jen starší, nebo nenabízí tak pokročilé fotoaparáty či displeje, díky čemuž není jejich cena tak vysoká a k rodinnému rozpočtu jsou tedy mnohem přívětivější.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim