reklama

Firefox Preview vychází ve verzi 3.0 s náloží novinek

Firefox Preview vychází ve verzi 3.0 s náloží novinek
2019-11-29T15:00:23+02:00
• 29. 11. 2019

Již příští rok se dočkáme zcela nového webového prohlížeče Firefox postaveném na novém vykreslovacím jádře. Zatím si můžeme tento prohlížeč vyzkoušet pod označením Firefox Preview, který dnes vychází ve verzi 3.0. Získává novinky v oblasti nastavení soukromí, ale také se nabízí i grafické změny.

Firefox Preview 3.0

Začneme představením novinek, které mají největší vliv na používání. V první řadě přibyla možnost rozhodnout se, kde má být umístěný adresní řádek. Na větších zařízeních bude lepší pro dosažení, kdy bude v dolní části obrazovky. Abyste jej přesunuli, stačí v nastavení zvolit položku Toolbar a pak zvolit Top (nahoře) nebo Bottom (dole). Další dobrou změnou je možnost manuálního nastavení, jaký vyhledávací systém má být použit.

 

Automatické přehrávání videí na webových stránkách může být dosti otravující nebo rušivé. Zatímco jiné prohlížeče v podstatě zavedli automatické zablokování, tak v aplikaci Firefox Preview 3.0 si můžete zvolit, jak se má prohlížeč chovat. Dále lze nastavit, jestli se mají soukromá data vymazat po ukončení aplikace, případně která to mají být. Další zajímavou novinkou je vynucené přiblížení na webových stránkách. Zejména mobilní weby mají toto vypnuté, ale zde v rámci přístupnosti můžete vyžadovat tuto funkci.

Další změna se týká možnosti, kdy je Firefox Preview nastaven jako hlavní webový prohlížeč. Při otevření odkazu z jiné aplikace můžete určit, aby se stránky otevíraly rovnou do anonymního režimu. Dále přibyla zvýšená kontrola a blokování sledovacích kódů nebo jednodušší správa stahování. Nová verze je již k dispozici v Obchodě Play, ale pokud ji ještě nemáte k dispozici, můžete si stáhnout instalační APK balíček.

logo-app Firefox Preview Mozilla Zdarma ANDROID logo-app Firefox Preview Nightly for Developers Mozilla Zdarma ANDROID

Zdroje: support.mozilla.org, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat