reklama

DxOMark začíná testovat zvuk u mobilů, číslem jedna je Huawei Mate 20 X

DxOMark začíná testovat zvuk u mobilů, číslem jedna je Huawei Mate 20 X
2019-10-11T08:16:35+02:00
• 10. 10. 2019
5

DxOMark se dlouhou dobu zabývalo testováním schopností foťáků, a to i těch na smartphonech. Následně jsme se dočkali testování i předních foťáků, takže se kdokoliv mohl dozvědět, jak je na tom konkrétní model. Do jisté míry se dá říci, že právě DxOMark tak trochu může za vylepšováním fotografických schopností mobilů, jelikož výrobci vždy touží být v nějakém žebříčku na prvním místě. Jak moc velkou roli sehrálo DxOMark ve vylepšování, necháme na vás. Nyní jsme se ale dočkali novinky. DxOMark začíná testovat také audio schopnosti mobilů.

DxOMark a testování zvuku

Společnost vytvořila protokol pro testování zvuku, přičemž došlo na rozdělení do dvou hlavních kategorií. Jedna se zabývá samotným zaznamenáváním zvuku, druhá hodnotí samotnou reprodukci. Zde je nutné upozornit, že se testují zabudované reproduktory v zařízení, takže je celkem jasné, že mobily se stereo reproduktory budou v tomto hodnocení vždy nad těmi, co mají jen jeden reproduktor.

V případě přehrávání je celkem pět podsekcí, přičemž každá z nich hodnotí jeden z mnoha aspektů. U nahrávání je celkem šest podsekcí. Pokud nepatříte mezi nadšence do zvuku, asi vám mnoho těchto termínů nic neřekne a jednoduše se soustředíte na výsledné hodnocení.

Asi byste očekávali, že po otestování prvních několika mobilů se bude na prvním místě vyjímat nějaký velmi známý top model, ale skutečnost je jiná. Dle DxOMark patří první místo smartphonu Huawei Mate 20 X. Těsně v závěsu se nachází loňský model iPhone XS Max a až na třetím místě je současný top model od Applu, iPhone 11 Pro Max. Následují modely od firem Samsung či Honor. Sony Xperia 1 je v tomto případě na posledním místě s nejnižším hodnocením.

U samostatného hodnocení u nahrávání a reprodukce opět najdeme na prvním místě Huawei Mate 20 X. Více méně je pořadí stejné, jen Xperia 1 si vede o něco lépe u nahrávání zvuku.

Tyto výsledky musíte brát trochu s rezervou, jelikož se jedná o testování v laboratorních podmínkách. Samotná kvalita zvuku nemusí vyhovovat všem, takže i zde se jedná spíše o nápovědu. Bude hodně záležet na osobní zkušenosti. Nyní si musíme počkat, až DxOMark otestuje další mobily. Zatím se jedná spíše jen o vzorek a představení nového benchmarku.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Kolín

12. 10. 2019, 11:47

KoLiN

Bohuslav Štěpánek

11. 10. 2019, 8:07

Mohl by si autor článek před jeho odesláním k publikaci po sobě přečíst? Nebo editor? Korektora asi nemáte…

Přemysl Vaculík

VIP 11. 10. 2019, 8:17

Korektorka byla na dovolené. Snad je to nyní v pořádku. Díky za upozornění.

Martin Jeřábek

10. 10. 2019, 19:57

Haha :D nejlepší na LG na něj nemá nikdo ani chuawei nějaké DxO mě nezajímá.

Přemysl Vaculík

VIP 10. 10. 2019, 20:44

No, zatím jsem spokojen jen s Pixelem. Některé top modely mají jen jeden chrchláček…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat