reklama

Google ARCore jde do boje proti Apple ARKit

Google ARCore jde do boje proti Apple ARKit
2017-08-29T18:23:32+01:00
• 29. 8. 2017

Google si pohrává s virtuální a rozšířenou realitou velmi dlouho. Dokonce jsme se dočkali specifické technologie Tango, která je již nyní dostupná o smartphonů Asus ZenFone AR a Lenovo Phab 2 Pro, pokud nepočítáme prototypy.

Takováto zařízení jsou navíc vybavena o další hardware, jenž dodává potřebná data pro rozšířenou realitou. Apple šel také cestou virtuální a rozšířené reality (ARKit), ale v jeho případě nebylo potřeba specifického hardwaru – postačí základní výbava tabletů a mobilů.

Odkaz na animaci

Nyní Google představuje své vlastní řešení pod názvem ARCore, které bude dostupné pro všechna zařízení s Android 7.0+. Zatím je novinka v preview programu, takže není zcela hotová, ale vývojáři již nyní mohou pracovat na svých aplikacích. Ani v tomto případě není potřeba specifického hardwaru. Postačí běžné senzory, foťák a další hardware, který je dnes standardně dostupný ve smartphonech.

Google k tomuto projektu připravil i stránku na GitHubu a také vytvořil web s experimenty pro ukázku, čeho je nové SDK schopné. Navíc dochází ke spolupráci s výrobci smartphonů, aby se tato novinka dostala mezi co největší počet uživatelů. Pro vývojáře je zde samozřejmě i oficiální stránka projektu ARCore.

Odkaz na animaci

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim