reklama

Apple se pomalinku zbavuje značky iTunes

Apple se pomalinku zbavuje značky iTunes
2019-06-13T07:49:47+02:00
• 13. 6. 2019

Apple nedávno představil několik novinek na vývojářské konferenci WWDC 2019. Dočkali jsme se uvedení nových systémů pro mobily, hodinky, tablety a počítače. Kromě toho Apple v tichosti započal mazání značky iTunes, což se výrazněji dotklo ekosystému této společnosti, jelikož sama aplikace iTunes již nebude dostupná pro macOS. Nejedná se o jedinou změnu, jak se nyní ukazuje.

iTunes už ani na webu?

Apple již nedávno začal provádět změny i na webu, kde například přesunul podcasty z adresy itunes.apple.com na podcasts.apple.com. To samé se nyní děje i v případě aplikací a her. Pokud jste se chtěli podívat na detailnější informace na webu, tak jste byli odkázání na adresu začínající itunes.apple.com.

Již dnes ale budete přesměrování na novou adresu apps.apple.com. Samozřejmě se to může jevit jako drobná změna, ale ukazuje v podstatě záměr společnosti se zbavit značky iTunes. V dohledné době se zřejmě dočkáme podobného přesunu u filmů na movies.apple.com. Zřejmě dojde ke změnám i v rámci dalších služeb.

Asi nebude dlouho trvat a o iTunes nenajdeme nikde na oficiálních stránkách ani jednu zmínku. Samozřejmě zde bude ještě nějaký ten čas ještě aplikace iTunes pro Windows, ale i zde očekáváme přejmenování. Zatím nejsou známé přesné důvody k těmto změnám, ale zřejmě se jedná o součást dlouhodobější strategie.

Zdroje: 9to5mac.com, 9to5toys.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim