4Trh s chytrými hodinkami je poměrně tvrdý kraj. Podle statistik je mnohonásobně těžší prodat zákazníkovi chytré hodinky, než před deseti lety chytrý telefon. Ovšem i přesto trh získává určitou trakci.
Chytré hodinky se prodávají velmi těžce
Na tento trh se rozhodla zaměřit také zahraniční analytická společnost Counterpoint Research, která dokonce zveřejnila zprávu o svém výzkumu. Dle zprávy je zřejmé, že v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostly zásilky chytrých hodinek o 48 %. Většina z těchto zásilek ale byla způsobena díky technologickým gigantům, jako je Apple, Samsung a Fitbit.
Například pokles podílu na trhu klesl společnosti Fossil, která nabízí vlastní řešení hodinek s operačním systémem Wear OS. Nicméně, tomuto trhu jednoznačně dominuje společnost s logem nakousnutého jablka. Apple zaznamenal meziroční nárůst na 35,8 %. Na druhém místě se pak umístil jihokorejský Samsung, jehož podíl na trhu činí 11,1 %. Bronzovou medaili si pak zasloužil Fitbit, který se podílí s 5,5 %. Ovšem i tato společnost se dočkala meziročního nárůstu, a to z 3,7 %.
Podíl Fossilu se pak naopak razantně ponížil. V prvním čtvrtletí letošního roku jeho podíl činí pouhých 2,5 % (z původních 3,2 %). Je také zajímavé, že se jedná o největšího výrobce, který dodává zařízení s operačním systémem Wear OS. Je tedy čím dál tím více pravděpodobnější, že se tato platforma jen tak rychle mezi uživateli neuchytí.
Zdroj: androidpolice.com

Daniel Rokos
5. 5. 2019, 8:22Samsung nikdy nic neovládne.Je prostě pro lidi moc drahý.Naopak trh ovládne Huawei,Xiaomi.To jsou poslední prognózy!
Hakus von Tyros
4. 5. 2019, 21:53Celkem logické. Přežije pouze technická špička/špičky.
Odhaduji, že cca do 3. let trh ovládne Samsung.
Daniel Rokos
4. 5. 2019, 20:20Apple watch jsou Apple watch!
Petr Hošek
4. 5. 2019, 17:49To se ani nedivím že wear os upadá, zkusil jsem ho a hrůza a děs, zlatý tizen….