reklama

Google: Android oficiálně podporuje ohebná zařízení

Google: Android oficiálně podporuje ohebná zařízení
2018-11-07T19:34:37+01:00
• 7. 11. 2018

Už nějakou dobu se mluví o ohebných zařízeních. Na trhu již bylo několik pokusů a poslední se objevil teprve nedávno, ale zatím se nedá tvrdit, že by podobný produkt mohl zažít masivní úspěch. Ostatně i představené zařízení FlexPai se zatím neprodává. Google si nechce nechat ujít příležitost a oficiálně oznamuje podporu ohebných zařízení. Ať se tedy bude jednat o rozložitelný smartphone, nebo složitelný tablet.

Android Support for Foldables

Dave Burke, více prezident v Googlu, oznámil oficiální podporu ohebných zařízeních v rámci Androidu na Android Developer Summit. Hlavním cílem je předejít situaci, kdy si výrobci budou měnit Android tak, aby vznikla lepší podpora pro jejich konkrétní zařízení. Jinak řečeno, Google se nechce dostat s Androidem ještě do větší fragmentace, pokud by se ohebná zařízení stala populární.

Ve své podstatě ohlášení podpory takových smartphonů nebo tabletů nepředstavuje nějaké zásadní změny pro Android. Spíše se jedná o doporučení pro využívaní existujících možností a funkcí Androidu.

Skoro by se dalo říci, že Google radí, jak vlastně použít Android a vývojářské možnosti k vytvoření aplikací a rozšíření pro Android, která již nyní existují. Již nyní například Google úzce spolupracuje se Samsungem, aby zajistil maximální podporu, funkce a možnosti. Otázkou je, jestli ostatní výrobci a vývojáři budou postupovat podle Googlu.

Samsung „ukázal“ ohebný smartphone

Je zde stále možnost, že ve výsledku budou výrobci implementovat takové modifikace, které nemusí být obsaženy v Androidu. Jelikož je trh s ohebnými mobily teprve na svém počátku a ještě je čas udělat patřičné změny, tak je těžké předvídat, jak se vlastně trh rozvine. Rozhodně se jedná o krok správným směrem a Google by mohl předejít budoucím komplikacím.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat