reklama

Bittium Tough Mobile 2 je nejbezpečnější smartphone na světě

Bittium Tough Mobile 2 je nejbezpečnější smartphone na světě
2019-05-29T15:00:19+02:00
• 29. 5. 2019
3

Bittium je finská společnost s více než třicetiletou zkušeností v oblasti pokročilých radiokomunikačních technologií a zpracování biosignálů, vytváření produktů pro taktickou komunikaci, poskytování mobilních zařízení a řešení kybernetické bezpečnosti. 

Společnost veří svým zkušenostem, což je mimo jiné hlavní důvod, proč se rozhodla představit svůj zbrusu nový chytrý telefon pod názvem Bittium Tough Mobile 2. Pojďme si novinku podrobněji představit.

Bittium Tough Mobile 2 aneb bezpečnost na prvním místě

Finská společnost prohlásila, že se jedná o nejbezpečnější telefon na světě. Je vhodný nejen pro profesionální, ale také i osobní použití. Disponuje totiž vícevrstvou bezpečnostní strukturou založenou na operačním systému Android 9 Pie. Kromě toho nabízí funkce spojené se zabezpečením informací a software integrovaný přímo do zdrojového kódu. Tím je zajištěno, že jak data uložená v zařízení, tak přenos dat jsou co nejvíce chráněny. 

Telefon je mimo jiné dodáván s několika šifrovacími prvky, ověřovacími funkcemi a funkcemi pro správu klíčů, bezpečnostními kontrolami spuštění a runtime, platformou pro zabezpečení informací, která je chráněna před neoprávněnou manipulací, a režimem ochrany osobních údajů. Ten vypne mikrofony, fotoaparáty a Bluetooth. Kromě toho sníží přesnost senzorů. Tough Mobile 2 je kompatibilní se softwarem Bittium Secure Suite, který umožňuje vzdálenou správu telefonů a jejich šifrovaných přenosů dat.

Komponentní a softwarová řešení telefonu mohou být auditována pro použití na úřadech či vládních úředníků. Společnost se také zavázala k častějším bezpečnostním aktualizacím, než nabízí konkurenční produkty a klasické telefony s operačním systémem Android. 

Bittum Tough Mobile 2 je vybaven 5,2palcovým displejem s rozlišením Full HD. Displej podporuje manipulaci s rukavicemi, což se uživatelům hodí především v zimě. Srdcem celého telefonu pak je procesor Snapdragon 670. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se postará operační paměť s kapacitou 4 GB. 

K dispozici je samozřejmě také vnitřní 64GB úložiště pro ukládání soukromých dat. Úložiště je ale možné rozšířit ještě pomocí microSD karty. Na zadní straně najdeme 12megapixelový fotoaparát, přičemž na přední straně 5megapixelový snímač. Telefon však nabízí i dva přední reproduktory, dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a NFC, certifikaci IP67 zaručující odolnost vůči vodě a MIL-STD-810G zaručující odolnost vůči otřesům a pádům. 

Novinka je vybavena i podporou dual-SIM. K dispozici je 3 000mAh baterie, vyhrazená tlačítka pro režim soukromí, Emergency a Push-to-talk. Zařízení si nyní můžete předobjednat, a to za cenu 1 550 EUR, což je v přepočtu zhruba 38 750 Kč bez DPH.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Sepp Winkler

30. 5. 2019, 14:25

Tá cena je úplne mimo. Takmer low endové komponenty, slabá baterka, slabý fotoaparát. Android vylučuje skutočnú bezpečnosť. OK, bezpečnostný SW, nejaké šifrovanie naviac a tri tlačítka naviac. K tomu nepochopiteľne zbytočné stereo (vzhľadom na cieľovú skupinu používateľov). Akoby nevedeli, čo vlastne chcú urobiť. Jednoznačne ale vedeli, že chcú zarobiť tak 200%-250% :)

Petr Hošek

29. 5. 2019, 19:12
Android aplikace

D,. Bez DPH

SticklerStickleru

29. 5. 2019, 15:52

Levny telefon :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim