reklama

Apple údajně prodával data uživatelů třetím stranám

Apple údajně prodával data uživatelů třetím stranám
2019-05-29T13:30:50+02:00
• 29. 5. 2019

Tři zákazníci z Rhode Islandu a Michiganu minulý pátek v Kalifornském severním federálním distriktu podali žalobu proti americké společnosti s logem nakousnutého jablka. 

Apple porušil zákony o ochraně soukromí státu

Dle soudního sporu Apple porušil zákony týkající se ochrany soukromí státu, a to tím, že prodával data posluchačů ze služeb iTunes a Apple Music třetím stranám. Jinými slovy, společnost údajně prodává informace ohledně nákupů ve svém internetovém obchodě iTunes a Apple Music. Problém je, že tato data prodává bez souhlasu posluchačů, tedy zákazníků. 

V žalobě je mimo jiné uvedeno, že například třetí strany údajně mohou zakoupit seznam všech svobodných, vysokoškolsky vzdělaných žen starších 70 let s příjmem přes 80 000 dolarů ročně. Zakoupit lze ale informace i seznam lidí se jmény, adresami, pohlavím, věkem a podobně. Dle žalobců je tento seznam k dispozici v prodeji již od 136 dolarů. Za tuto částku pak třetí strana získá seznam s tisíci lidmi. 

Žaloba dále tvrdí, že sdílení dat může odhalit velmi důvěrné informace o zákaznících. V důsledku toho jsou pak zákazníci vystaveni riziku v podobě podvodných telemarketerů a dalších. Leigh Wheatonová, JIll Paul a Trevor Paul žalobu podali jménem zákazníků iTunes, a to v příslušných státech. Kromě toho chtějí odškodné v podobě 250 dolarů za každého poškozeného a 5 000 dolarů za každého poškozeného v Michiganu. 

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim