Huawei údajně nabízí své 5G čipy Applu

Huawei údajně nabízí své 5G čipy Applu
2019-04-12T15:35:36+02:00
• 12. 4. 2019

Internetem koluje již mnoho spekulací, že Apple s nasazením technologie 5G příliš nespěchá a vlastně k tomu má částečně i jasný důvod. Nemá totiž od koho koupit potřebnou technologii, která by byla již dnes hotová a připravená k nasazení. Proto má údajně čínská společnost Huawei nabízet Applu řešení tohoto problému.

Huawei modemy v iPhonech?

Konkrétně se má prý jednat o nabídku modemu 5G Balong 5000, který Huawei dříve odmítl poskytnout třetím stranám. Applu je však údajně ochoten čipy dodávat. Zatím ale nemáme toto potvrzené a neznáme ani žádné vyjádření jablečné společnosti.

Apple zřejmě zůstane pozadu s 5G technologií

Pokud by chtěl Apple nabídnout podporu 5G v blízké době, nemá příliš možností. Od Qualcommu pravděpodobně technologii koupit nemůže, jelikož se s touto společností soudí. Intel, současný dodavatel LTE čipů, zatím potřebnou technologii nemá a prý ji nebude mít v telefonech dříve než v roce 2020. Partnerství by z technologického hlediska tak dávalo smysl, jelikož modem 5G Balong 5000 od Huawei je již připraven a krom 5G podporuje i LTE, 3G a 2G.

Nakonec to ale bude možná i trochu hra politiky, jelikož Apple je z USA zatímco Huawei z Číny a mezi těmito zeměmi to trochu vře ohledně 5G. Každopádně i tak se jedná o zajímavou zprávu, že Huawei se snaží více prosadit se svou 5G technologií.

Zdroje: macrumors.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat