reklama

Huawei údajně nabízí své 5G čipy Applu

Huawei údajně nabízí své 5G čipy Applu
2019-04-12T15:35:36+02:00
• 12. 4. 2019

Internetem koluje již mnoho spekulací, že Apple s nasazením technologie 5G příliš nespěchá a vlastně k tomu má částečně i jasný důvod. Nemá totiž od koho koupit potřebnou technologii, která by byla již dnes hotová a připravená k nasazení. Proto má údajně čínská společnost Huawei nabízet Applu řešení tohoto problému.

Huawei modemy v iPhonech?

Konkrétně se má prý jednat o nabídku modemu 5G Balong 5000, který Huawei dříve odmítl poskytnout třetím stranám. Applu je však údajně ochoten čipy dodávat. Zatím ale nemáme toto potvrzené a neznáme ani žádné vyjádření jablečné společnosti.

Apple zřejmě zůstane pozadu s 5G technologií

Pokud by chtěl Apple nabídnout podporu 5G v blízké době, nemá příliš možností. Od Qualcommu pravděpodobně technologii koupit nemůže, jelikož se s touto společností soudí. Intel, současný dodavatel LTE čipů, zatím potřebnou technologii nemá a prý ji nebude mít v telefonech dříve než v roce 2020. Partnerství by z technologického hlediska tak dávalo smysl, jelikož modem 5G Balong 5000 od Huawei je již připraven a krom 5G podporuje i LTE, 3G a 2G.

Nakonec to ale bude možná i trochu hra politiky, jelikož Apple je z USA zatímco Huawei z Číny a mezi těmito zeměmi to trochu vře ohledně 5G. Každopádně i tak se jedná o zajímavou zprávu, že Huawei se snaží více prosadit se svou 5G technologií.

Zdroje: macrumors.com, engadget.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit