reklama

Google Play Služby už nepodporují Android 4 Ice Cream Sandwich

Google Play Služby už nepodporují Android 4 Ice Cream Sandwich
2018-12-07T07:44:11+02:00
• 7. 12. 2018

Při vytváření aplikací musí vývojáři stanovit minimální podporovanou verzi Androidu. Zpravidla se rozhodují na základě celkové rozšířenosti jednotlivých verzí. Například není moc praktické zajišťovat, aby aplikace plynule běžela na Androidu (konkrétní verze), kde je rozšířenost například pod 5 %. To se ale netýká jen vývoje nových aplikací. K podobnému rozhodnutí se dochází i v případě aktualizací. Nyní sám Google rozhodl, že již nemá cenu řešit podporu pro Android 4 Ice Cream Sandwich.

Konec pro Ice Cream Sandwich

Google vydal Android 4 před sedmi lety a k dnešnímu dni je zastoupen jen na 0,3 % zařízení, které mají přístup k Obchodu Play. Hlavně z tohoto důvodu ukončuje podporu v rámci Google Play Služeb pro Android 4.0.3 a 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Ice Cream Sandwich

Zařízení s touto verzí systému již nedostanou aktualizaci Google Play Služeb prostřednictvím Obchodu Play, takže uživatelé nebudou mít přístup k novým funkcím a je docela možné, že verze oblíbených aplikací nebudou zcela správně fungovat, pakliže budou vyžadovat nové funkce nebo API v rámci Google Play Služeb.

K problémům nemusí docházet ihned, ale postupem času se může objevit více chybových hlášek, případně některé aplikace nebudou fungovat zcela. Smartphony a tablety s Androidem 4 dostanou nebo již mají Google Play Služby ve verzi 14.7.99. Jedná se o poslední funkční variantu, která bude fungovat normálně.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat