reklama

Qualcomm opět v problémech, nyní porušil americké zákony

Qualcomm opět v problémech, nyní porušil americké zákony
2018-11-08T14:37:04+01:00
• 8. 11. 2018

SpoleÄŤnost Qualcomm je známá hlavnÄ› dĂ­ky vĂ˝robÄ› kvalitnĂ­ch procesorĹŻ a modemĹŻ, kterĂ© se v souÄŤasnĂ© dobÄ› nacházĂ­ snad jiĹľ v kaĹľdĂ©m mobilnĂ­m telefonu ÄŤi tabletu – bez ohledu na to, zda se jedná o smartphone s iOS ÄŤi Androidem. 

Qualcomm porušuje americké zákony

Qualcomm se však v současnosti soudí nejen se společností s logem nakousnutého jablka, ale dokonce má také problémy s FTC (Federal Trade Commission). Americký soud totiž rozhodl, že Qualcomm musí licencovat některé ze svých patentů. V tomto případě se jedná o patenty modemů, které jsou implementovány v mobilních telefonech. 

Soudkyně Lucy Koh se dokonce k celé situaci sama vyjádřila. Dle jejích slov se společnost Qualcomm snažila soudní proces s FTC odložit o dalších 30 dnů. Jestliže znáte seriál Suits (Kravaťáci), jistě víte, že právě tímto odložením získáte potřebný čas na nalezení dalších důkazů. To se však Qualcommu nepodařilo. 

Výrobce čipů a modemů samozřejmě není s tímto verdiktem nijak spokojený. Není se čemu divit. Ještě ke všemu musí řešit dlouhodobý patentový boj se společností Apple. Navíc, podle slov Qualcommu se Apple dokonce dopustil prozrazení obchodního tajemství, čímž skvěle nahrál konkurenčnímu Intelu a Samsungu.

V současné chvíli nevíme přesně, jak vše proběhne. Každopádně porušování antimonopolních zákonů v různých částech světa by se Qualcommu mohlo opravdu vymstít. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim