Qualcomm opět v problémech, nyní porušil americké zákony

Qualcomm opět v problémech, nyní porušil americké zákony
2018-11-08T14:37:04+02:00
• 8. 11. 2018

Společnost Qualcomm je známá hlavně díky výrobě kvalitních procesorů a modemů, které se v současné době nachází snad již v každém mobilním telefonu či tabletu – bez ohledu na to, zda se jedná o smartphone s iOS či Androidem. 

Qualcomm porušuje americké zákony

Qualcomm se však v současnosti soudí nejen se společností s logem nakousnutého jablka, ale dokonce má také problémy s FTC (Federal Trade Commission). Americký soud totiž rozhodl, že Qualcomm musí licencovat některé ze svých patentů. V tomto případě se jedná o patenty modemů, které jsou implementovány v mobilních telefonech. 

Soudkyně Lucy Koh se dokonce k celé situaci sama vyjádřila. Dle jejích slov se společnost Qualcomm snažila soudní proces s FTC odložit o dalších 30 dnů. Jestliže znáte seriál Suits (Kravaťáci), jistě víte, že právě tímto odložením získáte potřebný čas na nalezení dalších důkazů. To se však Qualcommu nepodařilo. 

Výrobce čipů a modemů samozřejmě není s tímto verdiktem nijak spokojený. Není se čemu divit. Ještě ke všemu musí řešit dlouhodobý patentový boj se společností Apple. Navíc, podle slov Qualcommu se Apple dokonce dopustil prozrazení obchodního tajemství, čímž skvěle nahrál konkurenčnímu Intelu a Samsungu.

V současné chvíli nevíme přesně, jak vše proběhne. Každopádně porušování antimonopolních zákonů v různých částech světa by se Qualcommu mohlo opravdu vymstít. 

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat