reklama

Crowdsource od Googlu přidává novou funkci

Crowdsource od Googlu přidává novou funkci
2018-09-10T13:35:28+01:00
• 10. 9. 2018

Google Crowdsource je aplikace zaměřená na vylepšování služeb a zejména na zpřesňování výsledků vyhledávání. Nejenže můžete napomoci s rozlišováním, co je na obrázcích, ale také lze vylepšovat překlady. Menší novinkou je i vyjadřování svých pocitů z napsaných textů. Díky těmto datům Google zlepšuje své strojové učení. Google nedávno přidal novou funkci, která uživatelům umožňuje snímat svůj svět okolo sebe a pomáhat tak ve zlepšování poznávání předmětů.

Image capture pomůže pravděpodobně Google Lens

Nová funkce se jmenuje Image capture neboli česky Zachycení snímku, která slouží k zachycení předmětů ve svém okolí. Uživatel je instruován jednoduchým návodem, kde jsou typy na kategorie, které je doporučené vyfotit. Mezi něj patří jídlo, rostliny, profese, oblečení, zvířata, věci a památky jak přírodní, tak lidmi vytvořené.

Google Crowdsource Google Crowdsource

Uživatel následně klikne na ikonku fotoaparátu a otevře se mu fotoaparát přes aplikaci a má možnost pořídit snímek věci ze svého okolí. Bohužel nelze vybrat fotografii z galerie, musíte vyfotit snímek přímo tzv. naživo. Následně můžete zvolit, pod jakou licencí snímek Google poskytnete. Následně jen napíšete tagy k pořízení fotografii a nahrajete ji na servery Google. Uživatel si pak může prohlédnout vše, co vyfotil, případně si fotografii stáhnout do zařízení nebo ji smazat. K novému úkolu pořizování věcí ze svého okolí se pojí i odznáček s názvem Fotograf.

logo-app Crowdsource Google Inc. Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim