HTC je již desáté čtvrtletí v řadě ve ztrátě, nyní si pohoršilo o 58 %

HTC je již desáté čtvrtletí v řadě ve ztrátě, nyní si pohoršilo o 58 %
2018-09-10T14:44:01+02:00
• 10. 9. 2018
1

Opět se nacházíme v období, kdy se velcí technologičtí giganti chlubí se svými finančními výsledky. Někomu se daří více, někomu zase méně. A pak je tu ale tchajvanský výrobce HTC, kterému se nedaří snad vůbec v ničem. 

HTC si pohoršilo o 58 %, firmu drží nad vodou VR

HTC se pochlubilo (slovo pochlubilo berme s velkou nadsázkou) se statistikami za druhé čtvrtletí roku 2018. Nikoho nepřekvapí, že v současné době drží firmu nad vodou VR trh, kde HTC jednoznačně dominuje. 

Dle finanční zprávy se HTC dočkalo příjmů ve výši 6,8 mld. TWD, což je zhruba 220,6 mil. amerických dolarů. U nás je to necelých pět miliard. Jeden by řekl, že s pěti miliardami se žít dá. Ono do jisté míry ano, ale problém je, že v porovnání s loňským druhým čtvrtletím si HTC pohoršilo o 58 %.

Ve druhém čtvrtletí roku 2018 firma HTC ztratila 67,8 mil. dolarů, což už je desáté čtvrtletí v řadě, kdy společnost byla ve ztrátě. Zakladatelka a předsedkyně společnosti HTC, Wang Xuehong, nedávno uvedla, že se nyní firma zaměří na trh AR/VR, což by v praxi znamenalo, že by HTC mohlo přestat vyrábět chytré telefony, pokud by se tak zastavily finanční ztráty. Taktéž by se to dalo chápat tak, že pokud se mobilní divize nedostane do lepšího finančního stavu, mohlo by dojít k ukončení výroby.

Ukončení výroby ale nemusí nutně znamenat, že by z trhu zmizely smartphony značky HTC. Zde se nabízí například model společností BlackBerry, Alcatel a dalších, kde se o výrobu stará jiná společnost a jen si licencuje značku. Budeme si muset počkat, jak se vedení HTC rozhodne.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Richard Fabián

10. 9. 2018, 21:21

HTC se zabíjí úplně a dobrovolně samo. Dají na trh telefon s průměrným HW a přestřelí cenu. Oni si stále neuvědomují, že doby kdy byli považováni za top jsou dávno pryč a trh se značně změnil, respektive konkurence je obrovská.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat