Xiaomi láká na novou značku Poco aktualizováno

Xiaomi láká na novou značku Poco [aktualizováno]
2018-08-13T09:13:54+02:00
• 13. 8. 2018

Aktualizováno 13. 8.

Xiaomi pomalinku začíná rozbíhat marketingovou kampaň na novou značku Poco, přičemž jsme se dnes dočkali prvního potvrzení existence smartphonu PocoPhone F1. Více společnost neprozradila, ale vzhledem k tomu, že příspěvek byl uveden na Facebook stránce PocoPhone Global, tak novinka bude dostupná celosvětově. Zatím ale nelze jednoznačně určit, jestli i český zájemce bude mít možnost objednat mobil F1. Jelikož Poco má konkurovat OnePlus, možná se dočkáme oficiálního internetového obchodu, odkud bude možné objednávat. Nyní si jen musíme počkat na oficiální představení a dostupnost nového top modelu. Všechny informace se máme dozvědět 22. srpna.

Původní článek 12. 8.

Xiaomi je na trhu mobilních telefonů silný hráč a dokazuje každý rok zajímavé číslo, co se tržeb týče. Především se společnost nyní zaměřuje na indický trh, jelikož je zde veliký tržní potenciál. Po uvedení modelu Mi MIX 2 na indický trh se však čekaly lepší výsledky. Proto se společnost rozhodla k vytvoření nového projektu nebo možná spíše dceřiné společnosti Poco, která se má na tento problém zaměřit.

Tuto dceřinou společnost dostal na starosti člověk, který k Xiaomi přišel v roce 2014 od společnosti Google a má na starosti produktový management. Nyní však na Twitteru představil nový projekt Pocophone, který se bude zaměřovat především na indický trh. Vzhledem k únikům se dá předpokládat představení nového telefonu, který se bude nazývat Pocophone F1.

Dosud známé specifikace

Moc toho zatím nevíme, ale pár úniků dává na světlo například procesor, který by měl tepat uvnitř zařízení. Mělo by se jednat o Snapdragon 845, kterému by měla dopomáhat operační paměť RAM o velikosti 6 GB. Po fotografické stránce by měl být nový telefon vybaven fotoaparátem s rozlišením 20 Mpix. Mezi další známé specifikace patří například baterie, která by měla disponovat kapacitou 4 000 mAh. Pokud by někomu vadila absence 3,5mm jacku, tak ten by zde měl být spolu s USB typu C. Samozřejmě se dá počítat, že stejně jako většina dnešních telefonů nabídne výřez v displeji.

Co se týče úložiště, tak zde budou dvě možné konfigurace, a to 64 a 128 GB. Mezi klíčové úniky však patří i cena zařízení, která by měla být u 64 GB modelu 480 dolarů (10 700 korun) a u 128 GB modelu 540 dolarů (12 000 korun). Ceny jsou určitě vzhledem k specifikacím telefonu zajímavé. Otázkou však je, zda Poco zůstane jen u indického trhu nebo se dočkáme i příchodu zařízení na náš trh.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat