Nový Palm se poodhaluje, unikají specifikace aktualizováno

Nový Palm se poodhaluje, unikají specifikace [aktualizováno]
2018-08-10T16:40:35+02:00
• 10. 8. 2018

Aktualizováno 10. 8.

Začínají vyplouvat další podrobnosti o novém smartphonu od legendární firmy Palm. Spekulovaný telefon údajně zamíří do nabídky amerického Verizonu a půjde o poměrně zvláštní zařízení, alespoň na dnešní poměry. Nabídne totiž jen 3.3″ displej s HD rozlišením, či pouze 800mAh baterii.

Telefon s kódovým označením „Pepito“ bude poháněn Snapdragonem 435, překvapivě ale nabídne hned 3 GB operační paměti. Úložiště poskytne prostor o velikosti 32 GB. Co se softwarové výbavy týče, potěší stále poměrně aktuální Android 8.1 Oreo.

Možná vzhledem k velikosti zařízení se výrobci nepodařilo nikam umístit 3.5mm audio jack. Více informací v současné době nemáme. Neví se, kdy a za jakou cenu telefon přijde. Stejně tak ani nemáme tušení, pro jaké trhy bude novinka cílena. Každopádně s každou novou informací budeme článek dále aktualizovat.

Původní článek 8. 8.

Zahraniční média mají aktuální informace k připravovaným modelům od světově proslulé značky Palm. V srpnu loňského roku současný majitel značky nakousl téma kolem oživení legendy a stanovený termín evidentně mají v úmyslu splnit do posledního. Společnost TCL si už nechala certifikovat první zařízení, které bude stát u očekávaného znovuzrození. Nicméně prozatím bohužel nemáme k dispozici žádný obsáhlejší seznam specifikací.

První kostky do skládačky

Zařízení nesoucí kódové označení PVG100 nebo název Pepito prošlo certifikačními procesy u Bluetooth SIG, Wi-Fi Alliance a amerického FCC. Telefon bude sice vybaven technologii Bluetooth ve verzi 4.2, ale vynechaná podpora 5GHz pásma u WiFi modulu předpovídá zařazení mezi průměrně vybavené zástupce. Ovšem softwarovou stránku zaštítí operační systém Android ve verzi 8.1 Oreo. Štítek z databáze FCC odhaluje vývoj v San Franciscu s následnou výrobou v Číně.

Americký mobilní operátor Verizon v minulosti prozradil, že v druhé polovině roku 2018 do nabídky zařadí nové modely od Palm, takže dnešní zprávy to pouze stvrzují. Čínský výrobce se do dnešní doby nejvíce věnoval značce BlackBerry, přičemž Alcatel či Palm byly spíše jen v pozadí. Nakonec chystané novinky s největší pravděpodobností nebudou ani natolik revoluční jako dříve, ale zajisté si řada pamětníků rádo oživí tuto kultovní značku.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat