HTC možná přenechá výrobu mobilů jiné firmě

HTC možná přenechá výrobu mobilů jiné firmě
2018-08-17T11:34:35+02:00
• 17. 8. 2018
1

Udržet se v dnešní době na trhu se smartphony není jednoduché. Společnosti musí zaujmout něčím, co konkurence nenabízí. Případně musí jít cestou agresivní cenové strategie. Možností, jak uspět v dnešní době je vícero. Už jsme se dostali i do takové situace, kde známé značky mobilů jsou vyráběny třetími společnostmi, což původní firmě šetří náklady na výrobní proces. Například modely BlackBerry, Nokia, Alcatel a jiné již dávno nepochází z továren původních společností. Nyní se ukazují spekulace, že HTC přenechá výrobu na třetí straně.

HTC zkusí novou strategii

Vyrábět si vlastní mobilní telefony není nejlevnější záležitost. Pokud pomineme náklady na vývoj a designování smartphonu, tak jsou zde nutné finanční prostředky na továrny, zejména na jejich modernizaci a provoz. Právě tyto náklady se pokusí HTC seškrtat tím, že přenechá výrobu mobilů na jiné společnosti. V podstatě by HTC navrhlo, jak má být mobil vybavený a co všechno má obsahovat, a jiná společnost jej vyrobí.

Zatím se jedná jen o spekulaci, kterou zveřejnil Twitter účet @LlabTooFeR, který má na svém kontě už mnoho úniků informací. Konkrétně ve svém příspěvku uvádí, že nadcházející model HTC U12 Life by měla vyrábět najatá společnost. Běžný zákazník by si neměl všimnout, že mobil nebyl vyrobený v továrnách firmy HTC.

Samozřejmě je otázkou, jak moc HTC ušetří, když takto nechá vyrobit mobil. Možná se jedná o pilotní pokus a ve výsledku se dočkáme situace, kdy HTC si nechá vyrábět všechna zařízení. Následně by mohlo zrušit vlastní továrny, což by ušetřilo významné finanční prostředky. To by mohlo vést k lepší cenové politice nových smartphonů, případně k finančnímu vyléčení mobilní divize.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

alois navratil

18. 8. 2018, 10:08

nudny htc… koho to zajima… spolecnost 5 let po neohlasenym krachu…

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat