Easyfone STAR aneb první skutečný mobil pro děti?

Easyfone STAR aneb první skutečný mobil pro děti?
2018-08-24T13:44:19+02:00
• 24. 8. 2018

V dnešní době je běžné, že mobilní telefon má kdokoliv, a to i děti. Právě u nich se ani odborníci nemohou shodnou, kdy je ten správný čas, aby dítě vlastnilo takové zařízení. Spousta rodičů se rozhodne k nákupu velmi levného smartphonu, který neoplývá funkcemi ani úžasnými specifikacemi, ale na druhou stranu má k dispozici možnost připojení k internetu. Je tedy komplikované hlídat, jestli dítěti nehrozí nějaké nebezpečí z internetu. Zřejmě i toto byl cíl společnosti eNovus. Vytvořili totiž mobilní telefone speciálně designovaný pro děti. Novinka se jmenuje Easyfone STAR.

Easyfone STAR

Ve své podstatě se jedná o běžná mobilní telefon, který nedisponuje možností psaní SMS zpráv ani vytáčení jakýchkoliv čísel. Nemá v sobě ani kameru. Dítě má prakticky možnost jen zavolat na předvolené kontakty, přičemž čtyři z nich se dají namapovat na speciální tlačítka, která nahrazují běžný číselník.

Jedná se tedy o zařízení, s kterým se dá jen telefonovat a to ne na jakékoliv číslo. Navíc rodič může skrze aplikaci nebo webovou stránku zasílat upozornění nebo úkol přímo do Easyfone STAR. V případě jakéhokoliv nebezpečí může dítě aktivovat speciální tlačítko na zadní straně, přičemž kromě vytáčení předvoleného čísla dojde k odeslání GPS polohy.

Aby toho nebylo málo, rodič může zapnout odposlech i bez vědomí dítěte. Jedná se sice o narušení soukromí, ale zde je tato funkce jen kvůli tomu, aby se rodič přesvědčil, že je vše v pořádku.

Novinka bude dostupná v Indii v přepočtu za 1100 Kč. Nepředpokládáme, že by se tento mobil dostal na jiné trhy, ale bylo by dobré vidět, kdyby se taková zařízení rozšířila. Rozhodně se jedná o bezpečnější formu, než dát dítěti smartphone s velmi pokročilými funkcemi, které se dají jednoduše zneužít.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat