Apple vydal šestou betaverzi iOS 12

Apple vydal šestou betaverzi iOS 12
2018-08-07T13:38:18+02:00
• 7. 8. 2018

Společnost Apple včera, tj. v pondělí 6. srpna 2018, zveřejnila v pořadí již šestou betaverzi všech svých operačních systémů, tedy iOS 12, tvOS 12, watchOS 5 a macOS Mojave. Betaverze jsou prozatím k dispozici pouze registrovaným vývojářům, kteří nové verze řádně otestují a Applu podají potřebnou zpětnou vazbu. 

iOS 12 se blíží rychlostí světla

Čím rychleji se datum oficiálního vydání blíží, tím intenzivněji vývojáři Applu na nových operačních systémech pracují. Důkazem toho jsou nově zveřejněné šesté betaverze. Společnost Apple v rámci nových verzí přináší hlavně opravy předchozích chyb. Své systémy se navíc snaží velmi dobře optimalizovat. 

Pojďme se ale podívat na nejzajímavější operační systém, kterým je samozřejmě iOS 12. První uživatelé, kteří si novou beta verzi nainstalovali, ve svých recenzích uvádí, jak moc je šestá verze odlišná od těch předchozích. V celkovém měřítku je iOS 12 beta 6 prakticky ve všem rychlejší. Vývojáři dokázali zlepšit také svižnost, které si na první pohled všimnete u klasických animací, kde se nachází spousty přechodů. Lepší svižnost si všimnete také při spuštění různých aplikací.

Ovšem to není vše. V nové betaverzi byly přidány takzvané úvodní obrazovky aplikací. V praxi uživatelům poslouží na seznámení se s novinkami či funkcemi vybrané aplikace. Této novinky se dočkal pouze App Store, Apple Music, iTunes Store, Books a TV. Malá změna se odehrála také na poli tapet, Apple totiž odstranil ty, které tu s námi jsou již od verze iOS 10. 

Jak uvedl i zahraniční server Appleinsider, v šesté betaverzi došlo i na drobné úpravy v aplikaci Apple Mapy, kde vývojáři změnili písmo, které je nyní o něco více výraznější. Apple ale také zapracoval na službě FaceTime, která v předchozích betaverzích trpěla na výpadky, hlavně během skupinových hovorů.

Zdroje: appleinsider.com, neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat