reklama

Nové aplikace na watchOS budou muset být nativní

Nové aplikace na watchOS budou muset být nativní
2017-11-19T08:36:46+01:00
• 19. 11. 2017

Když byly představeny chytré hodinky Apple Watch, první verze systému nenabízela běh nativních aplikací pro tento systém a využíval se výkon připojeného iPhonu. To se ale již s watchOS druhé verze změnilo a Apple umožnil spouštět aplikace bez nutnosti připojeného telefonu s iOS. Nyní od příštího roku dojde ke změně pravidel pro vývojáře a všechny nové aplikace budou muset být nativní.

Znamená to tedy, že od 1. dubna 2018 již nebude možné vyvíjet nové aplikace pro watchOS 1. Zároveň pro aktuální aplikace založené na watchOS 1 SDK nebude možné vydávat aktualizace dokud ji vývojář nepředělá na nativní aplikaci (tedy zkompilovanou na watchOS 2 SDK a novější). Zcela nové aplikace pak vyžadují kompilaci a vytvoření již pro watchOS verze 4. Pro uživatele je tento krok dobrou zprávou, jelikož nenativní aplikace se spouštěly mnohem pomaleji než ty nativní.

S novou verzí watchOS 4 vydanou letos na podzim Apple umožnil vývojářům provozovat navigaci a záznam zvuku na pozadí, přímé připojení k příslušenství s technologií Core Bluetooth a další. Kromě toho se limit velikosti balíčku aplikací watchOS zvýšil z 50 MB na 75 MB.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim