reklama

Displej iPhonu X nasadil nejvyšší laťku

Displej iPhonu X nasadil nejvyšší laťku
2017-11-08T07:45:21+01:00
• 8. 11. 2017
3

Displej je jeden z hlavních atributů, po kterých se ohlížíte při výběru nového smartphonu. A právě displej u nového iPhonu X získal rekordní hodnocení na webu DisplayMate.

Výše zmiňovaný web se věnuje expertnímu testování displejů všech zařízení, včetně mobilů. Využívá k tomu laboratorních zkoušek. Ty u iPhonu X překonaly veškerá dosavadní hodnocení, tudíž nová vlajková loď společnosti Apple nasadila nejvyšší laťku a překonala ostatní zařízení na trhu.

Displej iPhonu X

  • 5,85 palců
  • technologii OLED
  • poměr stran 19,5 : 9
  • rozlišení 2436 x 1125 pixelů
  • hustotu 458 PPI

iPhone X: v čem předčí ostatní?

  • Absolutní přesnost barev je dle hodnocení vizuálně nerozeznatelné. Rozsah barev v gamutu DCI-P3 (0,9 JNCD) je ve stejném standardu jako 4K UHD televize nebo digitální kino.
  • Nejvyšší jas OLED displeje 634 jednotek
  • Dohromady s odrazivostí okolního světla 4,5 % a skvělým kontrastem barev na slunci má iPhone X hodnocení 141 bodů, což je hodnocení excelentní.
  • Pokles jasu při zobrazovacím úhlu 30 stupňů je jen 22 % (u běžných LCD displejů je to 55 %)
  • Kontrastní poměr barev je nekonečný

iPhone disponuje automatickým managementem barev, který dokáže přepínat mezi různými barevnými gamuty tak, že barvy nejsou nikdy přepálené nebo nevýrazné. Dle webu DisplayMate jde o technologii k níž by se měli přiklánět v budoucnu všichni výrobci mobilních telefonů.

iPhone X získal od DisplayMate hodnocení A+. Zajímavostí je, že displej dodává Applu společnost Samsung. Apple ale díky vyladěné kalibraci displeje dosáhl lepších výsledků než konkurenční vlajková loď Note 8. A to i přesto, že OLED technologie má své nedostatky, ke kterým se Apple přiznal, viz. článek.

Web rovněž uvádí hodnotu rozlišení 2436 x 1125 a hustotu 458 PPI jako maximální, po které následující navyšování nepřinese lidem žádný užitek, jelikož vyšší hodnoty nedokáže lidské oko zpracovat. Tudíž je budoucí honba za vyšším rozlišením jednoznačně neužitečná, aspoň co se týče běžného využití. Pakliže chcete mobil použít pro virtuální realitu, bude potřebovat více pixelů (8 až 12 K).

Zdroje: displaymate.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

https://dotekomanie.cz/2017/11/apple-priznava-nedokonalosti-displeje-u-iphonu-x/ …nemám viac slov

EDIT:
ok vidím, že tu je odkaz na ten článok…zaráža ma však, že raz sa píše o nedostatkoch toho displeju a na druhý deň je zrazu najlepší…

Přemysl Vaculík

VIP 8. 11. 2017, 22:06

Jedno je o technologii a stárnutí, tento je o aktuálním stavu.

Marek Jordan

8. 11. 2017, 22:19

Test zahrnuje barevný posun při pozorovacím úhlu 30 stupňů. Výsledek je že modrá barva má velice znatelný posun 6.2 jednotek.

U referenční barvy hnědé (0% podíl modré barvy) je posun 1.8 jednotek. Viz zdroj DisplayMate – Viewing angles.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim