reklama

Chrome 60 – úprava vibrování a další novinky aktualizováno

Chrome 60 – úprava vibrování a další novinky [aktualizováno]
2017-08-02T13:20:50+01:00
• 2. 8. 2017

Aktualizováno 2. 8.

Takřka před dvěma měsíci Google vydal webový prohlížeč Chrome Beta ve verzi 60 a nyní jsme se dočkali stabilní verze. Ačkoliv beta obsahovala zajímavé novinky, do finální verze se dostaly jen některé.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Konkrétně je k dispozici nový widget, který si můžete umístit rovnou na plochu. Dále bylo změněno vibrování. Nově webová stránka nemůže aktivovat vibrace v telefonu, dokud neťuknete na jakýkoliv prvek na stránce. Díky tomu vymizí vibrace u reklam, zejména těch nevyžádaných.

Několik změn se dočkali i vývojáři. Byla přidána podpora Web Push EncryptionPaint Timing API a WebUSB API je nyní v základu aktivní. Taktéž byla přidána podpora kodeku VP9 v rámci kontejnerů MP4. Bohužel nedošlo na implementaci nové kontextové nabídky nebo jiného zobrazení při nahrávání souborů.

Pakliže nechcete čekat na standardní aktualizaci, můžete si stáhnout instalační APK soubor (instalujete na vlastní riziko).

Původní článek 9. 6.

V týdnu jsme se dočkali stabilní verze webového prohlížeče Chrome 59. Novinek je poměrně hodně, ale již nyní se připravuje verze 60, která o sobě dává znát v rámci beta kanálu. Již nyní můžete testovat, co všechno si na nás Google připravil skrze samostatnou aplikaci v Obchodu Play.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Možná jste se setkali již se stránkou, která aktivovala vibrování ve vašem zařízení. Některé weby používají přístup na Vibration API jen proto, aby vystrašily uživatele, že mají například v zařízení malware. Google změnil základní chování a v podstatě znemožnil automatické spuštění vibrování. Zatím tedy první musíte kliknout na stránce, aby došlo k vibrování, ale aspoň to je nějaký krok kupředu.

Pakliže prst podržíte na obrázku nebo odkazu, zobrazí se vám kontextová nabídka. Ta se poměrně dlouhou dobu nezměnila. V Chromu 60 (beta) získává novou podobu – hlavně přibyly ikony a u obrázků je rozdělena na záložky.

Původní vs. nová

Původní vs. nová

Změnou prochází i výběr souborů pro nahrání. Původně se ukázala jen menší nabídka v dolní části obrazovky, ale nově zde máme celoplošné zobrazení.

Původní vs. nová

Taktéž byl přidán widget pro vyhledávání, což má mít spojitost s některými žalobami v Rusku. Tamější smartphony nesmí mít permanentní widget v launcheru, proto jej Google nabídl skrze Chrome jako doplněk.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim