reklama

Sony představilo konkurenci HomePodu, je jím bezdrátový reproduktor LF-S50G

Sony představilo konkurenci HomePodu, je jím bezdrátový reproduktor LF-S50G
2017-08-31T19:03:07+01:00
• 31. 8. 2017

Nový hlasově ovládaný reproduktor od Sony, který dostal označení LFS50G, má za úkol nabídnout uživateli snadný přístup k informacím dostupným online a vysokou kvalitu zvuku v jednom kompaktním zařízení.

Reproduktor nabízí 360stupňový zvuk, který slouží jako digitální centrum domácnosti. LF-S50G je navíc vybaven službou Google Assistant. Jedná se o virtuálního asistenta, kterého můžete požádat, aby vám přehrál vaši oblíbenou hudbu, ovládal chytrou domácnost a tak dále.

Ovládání hlasovými příkazy

Sony na konferenci IFA prohlásilo „teď už nemusíte hledat a brát do ruky telefon. Prostě jenom řeknete otázku a dozvíte se nové informace“. Díky hlasovým příkazům lze velmi jednoduše a rychle zjistit, jaký bude provoz na cestě do práce a tak dále. Pomocí reproduktoru lze také nastavit budík, který vás ráno vzbudí.

Pro zadání jednotlivých příkazů je zapotřebí reproduktor nejprve aktivovat, a to pomocí příkazu „Ok Google“. Poté můžete zkontrolovat a aktualizovat svůj kalendář, abyste zvládli schůzky, které vás čekají. Nebo můžete přidávat úkoly na seznam věcí, které musíte zařídit. Dozvíte se také zprávy a předpověď počasí. 

Reproduktor navíc umožňuje propojení s více chytrými reproduktory v domácnosti, tudíž propojí systém ve více místnostech.

„Díky službě Google Assistant vám pomůže ovládat hlasem množství dalších chytrých zařízení s kompatibilními platformami včetně nativně podporovaných služeb Chromecast, Nest, Philips Hue a IFTTT, což vám umožní nastavit v pokoji dokonalou teplotu nebo ztlumit světla tak, aby ladila s vaším rozpoložením.

Jednoduchými hlasovými povely můžete požádat Google Assistant, aby pustil rádio prostřednictvím služeb, jako je Spotify, Google Play Music, Pandora, TuneIn a iHeartRadio.

Zvuk na každém kroku

Bezdrátový S50G s 360° vertikálním systémem reproduktorů směřujících do dvou stran dokáže pokrýt zvukem průměrně velkou místnost.  

„O zvuk s basy, který lze slyšet ve stejné kvalitě po celé místnosti, se postarají komponenty: širokopásmový reproduktor, který čistě reprodukuje vokály a výšky, speciální sub-basová jednotka (subwoofer), která reprodukuje basy, tlumený bassreflexový nátrubek pro neutrální basy a všesměrný dvoustupňový difuzor, který rozptyluje zvuk všemi směry.“

Chytrý reproduktor S50G podporuje Bluetooth i NFC a nabízí tak rychlé připojení jediným dotykem. Reproduktor si tyká s operačními systémy Android a iOS.

Reproduktor s kompaktním válcovým tvarem konstrukce je dostupný ve dvou barevných variantách: v černé a bílé. Jeho strany pokrývá strukturovaný materiál odolný proti polití, který má chromovanou základnu. Reproduktor také disponuje horním ovládacím panelem pro ruční ovládání, kterým můžete spustit přehrávání hudby, přeskočit skladbu nebo jen upravit hlasitost.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim