ZTE V0840 – prostá klasika pro nenáročné

ZTE V0840 – prostá klasika pro nenáročné 2017-7-17

Dva na sobě nezávislé zdroje začínají informovat o dalším mobilním zařízení od společnosti ZTE, které se v současné době skrývá pouze pod kódovým označením V0840. První specifikace přinesla databáze čínského telekomunikačního úřadu TENAA a k němu se hned následně připojil známý benchmark Geekbench. Zveřejněné výpisy z obou zdrojů mu dávají nálepku průměrného telefonu pro uspokojení základních potřeb.

ZTE V0840 údajně zabírá 5palcový displej s HD rozlišením, pod kterým poběží čtyřjádrový procesor Snapdragon 425 od Qualcommu, k němuž je napojen grafický čip Adreno 308. Klíčovou výbavu podtrhuje 3GB operační paměť RAM a úložiště ve variantě 16 nebo 32 GB. V každém případě by se mohl objevit slot pro paměťové microSD karty. Celkovou výdrž bude mít asi pod kontrolou baterie o velikosti 2 500 mAh.

Momentálně dostupný seznam specifikací uzavírá přední 5megapixelová kamerka a dva senzory fotoaparátu vzadu, kde jeden z nich bude mít maximální rozlišení 8 megapixelů. Prodejní cena či datum oficiálního představení zatím neznáme, ale následující týdny ne-li měsíce ukážou snad více.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.