reklama

Sony přidá do Xperií rozpoznávání obličeje ve 3D

Sony přidá do Xperií rozpoznávání obličeje ve 3D
2017-07-03T07:32:23+01:00
• 3. 7. 2017

Biometric verification - man face recognition

Smartphony v dnešní době nabízejí poměrně široké možnosti zabezpečení. V základu se je k dispozici znak, heslo, pin a v nedávné době se stal standardem otisk prstu. Pak tu máme novinky jako skener oční duhovky a rozpoznání tváře. Právě poslední možnost není příliš odolná vůči prolomení. Většinou postačí fotografie osoby a můžete odemknout zařízení.

Sice se zde pracuje na algoritmech, které mají zlepšit rozpoznání skutečné osoby, ale ani tak se nejedná o nejlepší metodu. Sony chce zapracovat na lepším způsobu, který má lépe rozeznávat živé osoby. Konkrétně ukázala světu 3D identifikaci obličeje.

Technologie od Sony kombinuje v sobě software od společnosti KeyLemon a speciální senzor detekující hloubku. Díky tomuto spojení bude možné vytvořit 3D snímek osoby a následně jej porovnat. Již nyní ukazují testy, že 3D technologie má lepší výsledky než současná 2D, která se dá podvrhnout fotografií.

Novinka by se měla objevit u budoucích modelů řady Xperia. Kromě úpravy softwaru dojde k implementaci minimálně dalšího senzoru na přední stranu smartphonů. Bude zajímavé sledovat, jak Sony vyřeší implementaci vzhledem k tomu, že i tento výrobce chce přinést mobilní telefony s minimálními rámečky.

Zdroj: xperiablog.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim