reklama

Hangouts nahradí dosluhující službu Talk v Google Docs

Hangouts nahradí dosluhující službu Talk v Google Docs
2017-05-22T07:14:07+01:00
• 22. 5. 2017

Americká společnost sídlící v Mountain View se před několika měsíci rozhodla ukončit mnoho let fungující komunikační službu Google Talk, což ve finále nikoho z nás nepřekvapilo, protože v rámci celého ekosystému Googlu existovaly spousty dalších chatovacích alternativ.

Svým způsobem by se dalo říci, že i služba Hangouts je přebytečná, neboť existují alternativy v podobě Allo a Duo. Není tedy vůbec jasné, co s touto službou má společnost v plánu. Ovšem podle spekulací by mohla mít určitou roli v Google Docs.

Když se nad tím opravdu zamyslíte, vždycky potřebujete mít možnost komunikovat se svými kolegy, zaměstnanci či kamarády, tedy v případě, že spolupracujete v rámci jedné služby Docs (Google zde implementoval internetového „kecálka“). Nemusíte se tedy nikdy přepínat mezi okny, abyste reagovali na nějakou zprávu od svých spolupracovníků – to nejen ušetří čas, ale také jste díky tomu efektivnější.

Ačkoliv bude Google Talk do konce června tohoto roku oficiálně vypnuta, můžete pohodlně a bezbolestně přejít na službu Hangouts, která je podporována v mnoha aplikacích – Google Dokumenty, Tabulky a Prezentace. Ovšem velkou roli hraje také to, kde jsou vaše G Suites.

Ti, kteří se nacházejí v tzv. Rapid Release Track, budou mít službu Hangouts k dispozici v rámci Docs již 7. června. Ovšem ti, kteří jsou na seznamu Scheduled Release Track, budou mít nového chatovacího kecálka k dispozici v jejich Google Drive souborech, a to až 21. června.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim