reklama

IHS Markit očekává brzký nástup eSIM

IHS Markit očekává brzký nástup eSIM
2017-05-22T07:29:45+02:00
• 22. 5. 2017
4

Asociace GSM podle společnosti IHS Markit intenzivně pracuje na zavedení tzv. Embedded SIM (eSIM) v telefonech. Tento standard nebyl doposud využit u chytrých telefonů, ale to by se mohlo rázem změnit již v nejbližších letech. Vestavěná SIM karta prozatím dorazila pouze do zařízení typu IoT (Internet-of-Things), nositelných zařízení, chytrých doplňků do domácnosti nebo vybraných verzí iPadu Pro od Applu.

Analytici z firmy IHS Markit se domnívají, že nasazování eSIM do chytrých telefonů by mohlo začít v roce 2018. Naopak nezávislí pozorovatelé jsou nakloněni k roku 2019. Po prvním oťukávání si hlavní slovo údajně vezmou v roce 2019 největší výrobci – Samsung, Apple, Huawei. Zveřejněná předpověď počítá v příštích pěti letech s takřka devítinásobným navýšením z poměrně malé základny o 109 milionech dodaných zařízení v roce 2016.

V roce 2021 by měl trh pojmout až neuvěřitelných 986 milionů zařízení. V žebříčku momentálně vedou zařízení typu M2M (Machine to Machine) a tablety jen s minimální přítomností. Nakonec zaměstnanci IHS Markit jsou přesvědčeni o velkém přínosu pro všechny strany – od poskytovatele sítě až po konečného spotřebitele. Dodnes se bohužel žádná z výše uvedených firem nevyjádřila k této zprávě, tak doufejme k upřesnění aktuální situace uvnitř technologických gigantů.

Zdroj: technology.ihs.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Kulisek Kulich

23. 5. 2017, 23:29

Jasně. Zrušíme displeje…nebo úplně mobily a necháme si vložit čip do mozku. :)

Klokan Son

22. 5. 2017, 10:03

Jakpak se bude resit dualsim, prehozeni z telefonu na telefon v domacim prostredi?

Zakousnu CZ

22. 5. 2017, 15:28

Nijak. Další kravina typu – zrušíme audio jack, nebo – uděláme všechny telefony bez uživatelsky výměnné baterie.

Richard Fabián

23. 5. 2017, 13:23

Jen teorie. Mohlo by se jednat o jakýsi čip, který pouze pojme informace, které by jinak byly na Sim kartě. Teoreticky by pak tento čip mohl pracovat s více než jednou Sim….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat