Android 7.1.2 Beta 2 obsahuje jednu novinku navíc [aktualizováno]

Android 7.1.2 Beta 2 obsahuje jednu novinku navíc [aktualizováno] 2017-3-22

Aktualizováno 22. 3.

Poslední beta Androidu 7.1.2 přinesla pouze jednu novinku pro Nexus 6P – gesta na čtečce otisků prstů. Jak se zdá, systém získal jednu funkci navíc. Novinku najdeme v sekci Baterie v Nastavení. V menu se objevila nová položka „Upozornění na využití“.

V našem případě zde nemáme jakékoliv upozornění, ale pravděpodobně se zde najdou aplikace, které spotřebovávají až příliš mnoho energie. Díky této informaci se budete moci rozhodnout, jestli aplikaci zastavit nebo odinstalovat.

Aktualizováno 20. 3.

Dnešním dnem by měla být dostupná poslední verze bety Androidu 7.1.2. Konkrétně se má jednat o MR2 (NPG47I). Dostupnost je ohlášena pro Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player. Tato verze by neměla obsahovat jakékoliv významnější novinky.

V podstatě půjde o opravu chyb a vylepšení optimalizace. Jediným plusem má být přidání podpory gesta na čtečce otisků prstů pro Nexus 6P. Finální verze Androidu 7.1.2 má být dostupná během několika týdnů – údajně na začátku dubna.

 

Aktualizováno 25. 2.

Skoro čtyři týdny po vydání beta verze Androidu 7.1.2 se dočkali i majitelé Nexusu 6P. Zatímco Nexus 5X dostal podporu gesta na čtečce, tato novinka u modelu 6P zcela chybí. Bohužel není známý důvod, proč došlo k tomuto rozhodnutí.

Původní článek 31. 1.

Google nastínil v minulém roce, že samotné aktualizace systému Android budou vydávány rychleji, nebo spíše častěji. To ve výsledku znamená, že nemusíme čekat celý rok na novinky, které byly integrovány do tohoto mobilního operačního systému.

Android 7.1.2 (beta)

V současnosti je dostupný pro zařízení Pixel a Nexus systém ve verzi 7.1.1, který je stabilní. Google oznámil, že právě dnes bude dostupný Android 7.1.2 v rámci beta programu. Vydání stabilní verze tedy bude do několika týdnů či pár měsíců. Zřejmě se jedná o přípravu na Google I/O 2017.

Nová verze obsahuje opravy, optimalizace a některá další vylepšení. Nedá se očekávat, že by Google implementoval nějakou pokročilou funkci nebo novinku. Konkrétně je beta dostupná pro majitele Pixel (XL), Nexus 5X, Nexus Player a Pixel C skrze beta program. Majitelé Nexusu 6P se dočkají později.

Android 7.1.1 jako konečná

Zároveň zde máme smutnou zprávu pro majitele Nexusu 6 a 9. U těchto modelů byla zaručena podpora nových verzí Androidu do října 2016. Tudíž Android 7.1.1 je poslední verzí, která bude oficiálně dostupná pro tato zařízení. Možná se ještě něco změní, ale dle nastavených podmínek nemusí Google vydat další verzi pro Nexus 6 a 9.

Pravděpodobně bude pro tyto uživatele řešením jiná ROM, například Lineage OS.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Daniel RokosKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

25. 2. 2017, 13:50:27
reply

To je 5X upně něco jiného.A nějakou malou novinku bych čekal.Jinak jsem si mohl bechat 7.1.1 a bylo by to uplně stejné.

Daniel RokosKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

25. 2. 2017, 11:10:01
reply

Stejně tam neni vůbec žádná novinka.

roman_7

25. 2. 2017, 12:45:37
reply

Proč by tam musela být nutně novinka?
Mezi verzemi lišicími se číslem na třetí pozici označení žádnou velkou novinku ani čekat nemůžeš. Spíš jen vylepšení a optimalizace stávajících funkcí.
A mezi náma, minimálně jedna pro N5X tam je – gesto na čtečce otisků prstů :)