reklama

Hugo Barra míří do Facebooku aktualizováno

Hugo Barra míří do Facebooku [aktualizováno]
2017-01-26T05:30:25+01:00
• 26. 1. 2017
6

Aktualizováno 26. 1.

Hugo Barra je známý především díky Googlu a možnosti představovat nové hardwarové produkty na tiskových konferencích. Následně odešel do čínské společnosti Xiaomi, od které odchází po 3,5 letech. Spekulovalo se, že by se mohl připojit k týmu Andyho Rubina, ale nakonec se tak nestane.

Mark Zuckerberg ve svém příspěvku uvedl, že právě Hugo Barra nastupuje do Facebooku, kde bude zastávat manažerskou pozici. Konkrétně se bude starat o virtuální a rozšířenou realitu, kam spadá i Oculus. Hugo se připojí do týmu, v kterém jsou Brendan Trexler Iribe a Mike Schroepfer, přičemž bude úzce spolupracovat i Markem.

Původní článek 23. 1.

V pondělí ráno našeho času sdílel na svém facebookovém profilu Hugo Barra poměrně dlouhý status. Přesněji šlo o veřejný dopis, kterým světu sdělil, že po svém 3,5letém působení u Xiaomi opouští tuto čínskou firmu a vrací se zpět do Silicon Valley. Důvodů uvedl hned několik, především se prý život v čínském prostředí podepsal na jeho zdraví. Zároveň mu chybí Silicon Valley, k němuž má bližší vztah, má tam přátele a spokojenější je tam i jeho rodina.

K Xiaomi se Barra připojil v září roku 2013. Tehdy šlo ještě o menší čínský start-up a Barra si kladl za cíl povznést firmu na celosvětovou úroveň tak, aby její produkty byly konkurenceschopné globálně, ne jen v domovské Číně. Během jeho působení se firmě povedlo prorazit především v Indii, která je celosvětově nejvýdělečnějším regionem s ročními výnosy v hodnotě jedné miliardy dolarů.

Barra je rovněž velice pyšný na to, jakým směrem se mu podařilo Xiaomi nasměrovat. V posledním roce taktéž Xiaomi expandovalo do více než dvaceti dalších zemí, mezi něž patří například Rusko, Mexiko a Polsko. A i přesto, že se v Česku produkty Xiaomi oficiálně neprodávají, se i zde podařilo produkty tohoto výrobce značně prosadit.

Barra u Xiaomi oficiálně končí po Čínském novém roce, poté se vrátí zpět do Silicon Valley, odkud kdysi k Xiaomi přišel. Již nyní se také hojně spekuluje o tom, kam povedou jeho další kroky. Jedna z teorií pracuje s tím, že by se mohl připojit k Andy Rubinovi, který nyní zakládá vlastní projekt Essential, jehož cílem je vytvoření špičkového smartphonu s minimalistickým rámečkem.

Prozatím lze jen spekulovat, jaká bude Hugova budoucnost. Je ale velmi pravděpodobné, že stejně tak, jako oznámil svůj nynější odchod, oznámí časem světu i to, které bude jeho další působiště. Ať už ale půjde o cokoliv, lze po jeho dosavadních zkušenostech očekávat, že i následující projekty, které bude mít částečně na starosti, zažijí celosvětový úspěch.

Zdroje: facebook.com, engadget.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Ivo Rundt

24. 1. 2017, 9:43
Android aplikace

Přemysl Vaculík : myslím, že Xiaomi na globální trh ani moc nechce, takže se divím, že tam vydržel tak dlouho… ????

Ján Valkovič

VIP 24. 1. 2017, 10:50
Android aplikace

V USA už testujú, na americký trh by mali prísť tento alebo budúci rok
http://www.computerworld.com/article/3137191/smartphones/when-xiaomi-phones-are-coming-to-the-us.html

Tento rok boli prvý krát na CES a z EU sú zatiaľ v Poľsku a hovorí sa o tom, že oficiálne prídu aj sem cez poľské ABC Data.
Aby to nakoniec nebolo tak, že odchádza, pretože dokončil čo mal a ďalšie ambície v Xiaomi nemá :-)

Přemysl Vaculík

VIP 24. 1. 2017, 11:09

Na CESu představili novinky pro Čínu = super. Globální trh nezvládají, když většina zařízení na to není připravena.

Ján Valkovič

VIP 24. 1. 2017, 11:23
Android aplikace

Išli by na CES predstaviť novinky pre Čínu bez ďalšieho zámeru? A s Mi Mix čo je telefón, ktorý zaujal úplne každého a písalo sa o ňom snáď všade až by som povedal, že to nebol telefón, ale billboard Xiaomi :-)

Myslíš frekvencie LTE? Údajne sú len zakázané, sú návody ako povoliť 800MHz na telefónoch Xiaomi. Ale osobne nemám skúsenosti.

charli charli

23. 1. 2017, 20:02
Android aplikace

Xiaomi ztratilo známou tvář. Jak se mu teď bude dařit?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 1. 2017, 20:07

Na jednu stranu ho chápu, ale šel do firmy s tím, že ji dostane na globální trh. To se bohužel nepodařilo a zjevně ne jeho vinou. Takže asi půjde do nové firmy, kde bude mít více prostoru.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim