reklama

Geekbench otestoval Nokii Pixel

Geekbench otestoval Nokii Pixel
2016-11-27T08:45:23+02:00
• 27. 11. 2016

Velký návrat značky Nokia na mobilní trh očekávaný začátkem příštího roku s největší pravděpodobností nepřinese pouze jeden model. Benchmark Geekbench měl příležitost vyzkoušet nové zařízení, a to tentokrát skryté pod názvem Pixel. Zatímco poslední uniklý telefon s označením D1C se může zařadit do střední třídy, tak dnešní novinka nejspíš uspokojí pouze nenáročné uživatele, protože model Pixel získá jen základní výbavu charakteristickou pro nižší třídu.

nokia-android

Společnosti Microsoft v tomto čtvrtletí končí veškerá práva na značku Nokia a barcelonský veletrh MWC konaný koncem února 2017 odhalí nové telefony s Androidem pod značkou Nokia. Připravovaný model nesoucí označení Pixel by mohl získat dvoujádrový procesor Snapdragon 200 od Qualcommu taktovaný na frekvenci 1,19 GHz a grafický čip Adreno 302. Hardwarová stránka pokračuje operační pamětí RAM o velikosti 1 GB.

Se zmíněnou čipovou sadou lze také dále počítat s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 2.0. Uvnitř asi poběží systém Android v nejnovější verzi 7.0.1 Nougat. Finská společnost Global HMD si usmlouvala výrobu u tradičního producenta Foxconn, který spustí výrobu v následujících týdnech, tudíž seznam nepodložených specifikací se bude postupně rozšiřovat včetně prvních snímků.

nokia-pixel

Zdroj: timesnews.co.uk

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat